"Varat gaidīt masīvu atbildi." Projektā paredz, ka kodolieroču lietošana Ukrainā būs uzbrukums NATO

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
NATO karogs. Ilustratīvs foto.
NATO karogs. Ilustratīvs foto. Foto: Ints Kalnins / Reuters

ASV Senātā ir iesniegts rezolūcijas projekts, kas paredz uzskatīt iespējamu Krievijas kodolieroču lietošanu Ukrainā par uzbrukumu NATO, ziņoja radiostacija "Amerikas Balss".

Šo rezolūcijas projektu Senātā reģistrēja demokrātu senators Ričards Blūmentāls un republikāņu senators Lindsijs Greiems.

"Mēs uzskatām, ka Ukrainā lietoti kodolieroči īstenos radiācijas izplatīšanos uz lielām teritorijām Eiropā, kur atrodas NATO dalībvalstis," Greiems paziņoja preses konferencē ASV Kongresā.

Viņš citēja ASV prezidenta Džo Baidena teikto, ka Krievijas kodolieroču lietošanas draudi ir reāli.

"Šī nav kaut kāda bezatbildīga vai paniska rezolūcija; tā ir pamatota ar faktiem un zinātni un ir paredzēta, lai nosūtītu Vladimiram Putinam un viņa karavīriem vēstījumu, ka viņi tiks iznīcināti, noslaucīti, ja viņi lietos taktiskos kodolieročus vai ja viņi iznīcinās AES tādā veidā, ka tas apdraudēs tuvākās NATO valstis. [NATO hartas] 5.pants [par kolektīvo aizsardzību] (..) aizsargā ne tikai pret konkrētām robežu šķērsošanām, ko veiktu karavīri; kaitējums, kas nodarīts mūsu sabiedrotajiem NATO, ietver mūsu saistības, kad ir runa par naidīgu spēku," piebilda Greiems.

Viņš atzīmēja, ka Krievijas kodolieroču dislocēšana Baltkrievijā raisa bažas un ir provokatīva. Greiems arī sacīja, ka Krievijas kodolieroču lietošanas draudi ir vislielākie kopš Karību krīzes laikiem un ka vislabākais veids, kā to novērst, ir izskaidrot Krievijai šādu darbību sekas.

"Mūsu vēstījums tiem, kas ir ap Putinu - ja jūs to izdarīsiet, ja jūs izpildīsiet viņa pavēli [lietot kodolieročus] (..) tad jūs varat gaidīt masīvu NATO atbildi un jūs nonāksiet karā pret NATO," sacīja Greiems.

Ukraiņiem gūstot arvien vairāk panākumu kaujas laukā un atkarojot savas zemes, Putinam būs arvien lielāks kārdinājums lietot kodolieročus pret Ukrainu vai uzspridzināt Zaporižjas AES, kas ir lielākā Eiropā, paziņoja senators Blūmentāls.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu