Staķis paziņo, ka nebrauks komandējumos līdz jauna regulējuma izstrādei (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis. Foto: Paula Čurkste/LETA

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) atteicies no komandējumiem līdz brīdim, kamēr būs skaidrs regulējums, kā tos organizēt.

Šodien preses konferencē politiķis klāstīja, ka pašreizējā kārtība, ka mērs pats paraksta rīkojumus par saviem komandējumiem, Rīgas domē esot iedibināta jau iepriekšējo sasaukumu laikā. Viņš atzina, ka tā nav laba kārtība un būtu jāuzlabo.

Staķis esot uzdevis personāldaļai un Juridiskajai pārvaldei izstrādāt tādu komandējumu organizēšanas modeli, kas būtu piemērots Rīgai, un sakārtot šo sistēmu. 6.jūlijā paredzēts sasaukt Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdi, kurā tiks skatīts jautājums par komandējumiem.

Kā ziņots, Rīgas domes "Latvijas attīstībai" frakcijas vadītājs Viesturs Zeps vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) ar aicinājumu vērtēt iespējami prettiesisku domes priekšsēdētāja Staķa rīcību savu un citu domes deputātu komandējumu organizēšanā. Zeps pēdējās pašvaldību vēlēšanās startēja vienā sarakstā ar Staķi, bet tagad viņa pārstāvētais politiskais spēks ir opozīcijā.

Kā aģentūru LETA informēja frakcijā, Zeps rosina KNAB vērtēt domes priekšsēdētāja rīcības atbilstību likumam "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" un citiem normatīvajiem aktiem, kā arī izmeklēt, vai Staķa rīcībā ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

Ņemot vērā VARAM īstenoto pašvaldību pārraudzību, Zeps aicina ministru Māri Sprindžuku (AS) pieprasīt no Rīgas domes priekšsēdētāja paskaidrojumu, kā arī vērtēt rīcības atbilstību normatīvajiem aktiem, tai skaitā "Pašvaldību likumam", un lemt par Staķa atstādināšanu.

Vēstulēs Zeps informē iestādes, ka pretēji pašvaldības nolikumā noteiktajam un līdzšinējai praksei citos sasaukumos, Staķis, kurš ir arī Finanšu un administrācijas lietu komitejas vadītājs, apgājis noteikto kārtību un vienpersoniski lēmis par publisku līdzekļu piešķiršanu saviem komandējumiem 14 069 eiro apmērā un citu deputātu komandējumiem 54 181 eiro apmērā.

Tādējādi esot apšaubāma ir visu komandējumu likumība.

Publiski izskanējis, ka Staķis pats parakstīja rīkojumu par došanos uz Tamperi, kur tāpat kā Rīgā notika Pasaules čempionāts hokejā un aizritēja noslēdzošās cīņas par medaļām. Staķis aģentūrai LETA apliecināja, ka uz Somiju devies pēc Tamperes mēra Kalervo Kumola ielūguma.

Kā liecina Staķa parakstītais rīkojums par komandējumu, no Rīgas domes līdzekļiem samaksāts par aviobiļešu un ceļojuma apdrošināšanas polises iegādi, par viesnīcu, pilsētas nodoklis, kā arī komandējuma dienas nauda 100% apmērā un 30% no dienas naudas vietējā transporta izdevumiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veic resorisko pārbaudi par Staķa braucienu uz Tamperi. KNAB izvērtē Rīgas mēra darbības atbilstību likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" normām, izdodot rīkojumu par komandējuma noteikšanu pašam sev un ar to saistīto izdevumu apmaksu.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu