Verstapens uzrādījis labāko rezultātu Lielbritānijas "Grand Prix" pirmajos treniņos

Formula 1 pilots Makss Verstapens
Formula 1 pilots Makss Verstapens Foto: GIUSEPPE CACACE/AFP

"Red Bull" pilots Makss Verstapens 7. jūlijā Silverstounā uzrādīja labākos rezultātus Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas desmitā posma - Lielbritānijas "Grand Prix" - pirmajās divās treniņbraucienu sesijās.

Pirmajā treniņā Verstapens savā ātrākajā aplī finišēja vienā minūtē un 28,600 sekundēs. Par 0,448 sekundēm lēnāks bija viņa komandas biedrs Serhio Peress, kurš par 0,041 sekundi pārspēja Aleksandru Albonu ("Williams"). Gandrīz septiņas sekundes desmitdaļas zaudēja Fernando Alonso ("Aston Martin") un Šarls Leklērs ("Ferrari").

Otrajā treniņā Verstapens bija ātrākais ar finišu vienā minūtē un 28,078 sekundēs. Tikai 0,022 sekundes atpalika Karloss Sainss juniors ("Ferrari"), bet trešais ātrākais atkal bija Albons ar 0,218 sekunžu deficītu. Peress šoreiz uzreiz aiz ātrāko trijnieka.

"Mercedes" piloti Lūiss Hamiltons un Džordžs Rasels mājas sacīkstes ievadā uzrādīja otrā desmita rezultātus.

Sestdien būs vēl viena treniņu sesija un kvalifikācija, bet sacīkstes norisināsies svētdien.

Kopvērtējumā pārliecinošs līderis ir Verstapens, kurš sakrājis 229 punktus. Otrais ar 148 punktiem ir Peress, bet Alonso ar 131 punktu ieņem trešo pozīciju.

F-1 2023.gada čempionātā paredzēti 22 posmi.

2022.gada čempionātā otro reizi pēc kārtas uzvarēja nīderlandietis Makss Verstapens.