RAKUS nogādāti 20 Ukrainas karā smagi cietušie

LETA
Karš Ukrainā.
Karš Ukrainā. Foto: Jānis Vingris/TVNET

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcas (RAKUS) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā šodien jau piekto reizi ar labdarības projekta "M-Help.com" organizēto palīdzības autobusu tika atgādāti 20 Ukrainas karā smagi cietušie, ziņo RAKUS preses sekretāre Ilga Namniece.

Pacientus Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā sagaidīja multidisciplināra mediķu komanda - dažādu specialitāšu ārsti un aprūpes personāls. Visiem pacientiem tika veikts vispusīgs veselības stāvokļa skrīnings - dažādi radioloģiskie un laboratoriskie izmeklējumi. Tāpat bija jāpārliecinās par dažādu hospitālo infekciju iespējamo klātbūtni, jo, kara apstākļos tās strauji uzliesmo un izplatās.

Plānots, ka RAKUS specializētajās klīnikās ārstēsies četri ļoti smagus kara ievainojumus guvušie kareivji. Viņiem tiks veiktas vairākas sarežģītas un secīgas ķirurģiskas un/vai mikroķirurģiskas operācijas, kā arī visu ārstēšanās laiku ar pacientiem strādās Rehabilitācijas klīnikas fizioterapeiti, ergoterapeiti un rehabitologi, lai sekmētu ātrāku atlabšanu pēc smagām operācijām.

Lai novērstu un mazinātu kropļojošo kara ievainojumu sekas, lielāko daļu no šiem pacientiem - pārvedīs ilgstošai rehabilitācijai uz Nacionālo rehabilitācijas centru "Vaivari". Plānots arī, ka daži pacienti saņems mērķētu psihologu un psihoterapeitu palīdzību Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā un vēlāk arī Sociālās integrācijas valsts aģentūras rehabilitācijas centrā.

Ukrainas karā cietušo pacientu atvešana uz RAKUS tika īstenota, pateicoties privātai iniciatīvai - labdarības projekta "M-Help.com" dibinātāju Arvja Reketa un Mārtiņa Medinieka mērķtiecīgajai rīcībai. Savukārt Georgija Logvinska labdarības fonds, kas darbojas Ukrainā, aprīkoja un pārbūvēja autobusu, ar kuru arī bija iespējama šo pacientu transportēšana.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu