VVD mierina iedzīvotājus: Iecavas upē nav konstatēta ķīmisko vielu klātbūtne

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: VVD

Valsts vides dienests (VDD) nav konstatējis ķīmisko vielu klātbūtni Iecavas upē, par ko šonedēļ dienestam bažas pauduši vairāki Iecavas iedzīvotāji.

VVD aģentūru LETA informēja, ka pēc vairākus satrauktu Iecavas iedzīvotāju ziņojumu saņemšanas veiktas pārbaudes. Dienesta inspektori apsekojuši upi un veikuši ūdens analīzes, pēc kurām secināms, ka šobrīd mazūdens un sausuma perioda ietekmē ir savairojušās aļģes.

Vienlaikus neseno lietavu ietekmē aļģes ir savēlušās tādos kā kunkuļos, un, ņemot vērā, ka ūdens līmenis upē ir kritiski zems, sākušies rūgšanas procesi. Apsekojot upi, izmantojot multiparametrus, konstatēts, ka ūdens nav piesārņots ar ķīmiskām vielām, upē esošajiem dzīvajiem organismiem, tajā skaitā zivīm un vēžiem, kaitējums nav konstatēts. Skābekļa līmenis un ūdens elektrovadītspēja atbilst normai.

Pēc iepriekš ņemtajām ūdens analīzēm secināms, ka tuvāko divu nedēļu laikā piesārņojums upē nav nonācis. VVD neizslēdz iespēju, ka uzpeldējis kāds senāks upē nonācis piesārņojums, tādēļ papildus paņemti grunts paraugi, kas nodoti testēšanai. Vienlaikus VVD turpinās cēloņu izpēti, tajā skaitā darbu ar blakus upei esošo komersantu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu