VIDEO IeVP priekšnieks: Bēgšanu redzēja cietuma darbinieki (1)

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Kaļins
Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Kaļins Foto: Zane Bitere / LETA

Pašlaik neizskatās, ka 23. jūlijā notikušajā ieslodzītā bēgšanā no Rīgas Centrālcietuma būtu palīdzējis kāds cietuma darbinieks, šorīt Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieks Dmitrijs Kaļins informēja "TV3".

Pēc Kaļina stāstītā, sākotnējā analīze liecina, ka bēgšana nebija rūpīgi plānota un bija spontāna. Bēgšanu redzēja cietuma darbinieki, kas ļāva operatīvi sākt meklēšanu.

IeVP priekšnieks uzsvēra, ka dienesta pārbaudes un kriminālprocesa ietvaros sīkāk vērtēs visus bēgšanas aspektus, tostarp iespējamo darbinieku nolaidību, kas varētu būt novedusi pie iespējas īstenot bēgšanu.

Kaļins informēja, ka vakar ar Centrālcietuma vadītāju inspicējis šo ieslodzījuma vietu un devis uzdevumu cietuma priekšniekam izvērtēt nedrošās vietas un tās nostiprināt.

Kā ziņots, 23. jūlijā no Rīgas Centrālcietuma izbēga par slepkavības mēģinājumu aizdomās turētais, 1993.gadā dzimušais Māris Kovaļovs, kuru dažu stundu laikā izdevās aizturēt.

Kovaļovs no Centrālcietuma izbēga svētdien ap plkst.13.45, bet ap plkst.18 viņš tika aizturēts Rīgā, Sarkandaugavas apkaimē. Lai Kovaļovu notvertu, Valsts policija sāka plašus meklēšanas pasākumus visas valsts mērogā, izsludinot operāciju "Slazdi". Gan Rīgā, gan attālākos reģionos tika apturētas un pārbaudītas automašīnas, tādēļ daudzviet veidojās gari sastrēgumi.

Tieslietu ministrijā informēja, ka par ieslodzītā bēgšanu ir sākts kriminālprocess, bet notikušā apstākļi tiks detalizēti skaidroti dienesta pārbaudē.

Video: "TV3" radījuma "900 sekundes" ziņu sižets.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu