Tavars: Uz oficiālajām četru partiju sarunām neiesim, bet turpinām neformāli runāt par valdības veidošanu

LETA
Partiju apvienības "Apvienotais saraksts" līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Edgars Tavars atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī.
Partiju apvienības "Apvienotais saraksts" līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Edgars Tavars atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī. Foto: Zane Bitere/LETA

Pašlaik valdības veidošanas procesā iesaistītās partijas turpina neformālas sarunas, sacīja "Apvienotā saraksta" (AS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Tavars informēja, ka AS nepiedalīsies šodien plānotajās partiju oficiālajās sarunās, uz kurām valdības veidotāja, "Jaunās vienotības" (JV) politiķe Evika Siliņa ir aicinājusi Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), "Progresīvos" un AS.

AS politiķis stāstīja, ka AS par lēmumu nepiedalīties Siliņu ir informējis un abas puses turpinot sarunas neformāli.

Ņemot vērā neformālās sarunas, šodien plānotā partiju oficiālā tikšanās varot tikt atcelta, lēsa AS politiķis.

Kā ziņots, JV virzītā Ministru prezidenta amata kandidāte Siliņa šodien uz četru partiju koalīcijas izveidošanas sarunām aicinājusi ZZS, AS un "Progresīvo" pārstāvjus, tomēr AS uz sarunām doties neplāno.

Siliņa vēlas izveidot valdību no šīm partijām, savukārt AS vēlas saglabāt esošo koalīciju, kurā strādā JV, AS un Nacionālā apvienība (NA), ZZS varot tikt piepulcēta tikai uz stingriem nosacījumiem, bet "Progresīvos" AS piedāvā atstāt ārpus koalīcijas. Līdzīgu pozīciju uztur arī NA, kurus gan Siliņa uz oficiālajām sarunām vairs nav aicinājusi.

Savukārt ZZS un "Progresīvo" politiķi līdz šim dažādas "sarkanās līnijas" sadarbībai ar citiem politiskajiem spēkiem ir centušies nevilkt, pieļaujot darbu gan piecu partiju koalīcijā, gan četru partiju valdības modelī, gan arī tikai trīs partiju variantā, kad kopā strādātu JV, ZZS un "Progresīvie", Saeimā balstoties uz 52 deputātu balsu atbalstu.

Saeimā JV ir 26 deputātu vietas, ZZS - 16, bet "Progresīvajiem" - 10 mandāti, kas kopā iespējamās jaunās valdības tā dēvētajam kodolam dod 52 balsis jeb minimālu vairākumu. AS ir 15 parlamentārieši un NA - 13 deputātu vietas.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu