Mūžībā devies auditors un LU pasniedzējs Andris Deniņš

LETA
Foto: Edijs Pālens/LETA

Mūžībā aizgājis Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes Vadībzinātnes nodaļas profesors, ekonomists un auditors Andris Deniņš, noskaidroja universitātē.

Deniņš dzimis 1957.gada 23.jūlijā Smiltenē. Deniņš 1980.gadā beidzis Rīgas Politehnisko institūta (RPI) Inženierekonomikas fakultāti.

1983. gadā viņš iestājās Sanktpēterburgas tekstila un vieglās rūpniecības institūtā, bet 1986. gadā aizstāvējis disertāciju "Ražošanas organizācijas pilnveidošana vieglās rūpniecības uzņēmumos" un saņēmis tehnisko zinātņu kandidāta grādu. Deniņš arī stažējies Hārvarda biznesa skolā ASV.

Deniņš no 1980. līdz 1983. gadam strādājis Zinātniskās pētniecības institūtā par jaunāko zinātnisko līdzstrādnieku, nodarbojies ar ekonomisko sistēmu programmnodrošinājuma izstrādi uzņēmumiem.

Bijis arī RPI vecākais zinātniskais līdzstrādnieks. No 1989. līdz 1999.gadam bijis LU Ekonomikas un vadības fakultātes docents, bet no 2003.gada - fakultātes profesors.

1988. gadā kopā ar Daini Tunstu, kurš bijis arī partneris firmā "Invest-Rīga", nodibinājis kooperatīvu "Lateko". Bijis arī Saeimas Vērtspapīru tirgus komisijas padomes loceklis, Latvijas Biznesa konsultantu asociācijas prezidents, vairāku uzņēmumu padomju loceklis.

Deniņš ilgus gadus bijis auditorfirmas "BDO Invest Rīga" valdes priekšsēdētājs.

Deniņš no 1998. līdz 2016. gadam darbojās Latvijas Hokeja federācijas valdē. Bijis arī Latvijas Regbija federācijas prezidenta amatā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu