KNAB izmeklē iespējamu korupciju RAKUS būvdarbos

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca teritorija.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca teritorija. Foto: Līga Gredzena/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis kriminālprocesu saistībā ar būvdarbu veikšanu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS), tomēr slimnīcas amatpersonas izmeklēšanā nav iesaistītas.

9.oktobrī KNAB sāka kriminālprocesu, kurā izmeklē iespējamus uzkūdīšanu veikt noziegumu un kukuļdošanu.

KNAB veiktā pirmstiesas izmeklēšana saistīta ar būvdarbu veikšanu slimnīcā. Divām personām ir tiesības uz aizstāvību, un tām ir piemēroti drošības līdzekļi. KNAB gan personu statusu nekomentē, tomēr aģentūrai LETA zināms, ka drošības līdzekļus var piemērot tikai aizdomās turētajiem.

Tāpat sākts piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanas process pret vienu juridisko personu.

KNAB apliecināja, ka slimnīcas amatpersonas izmeklēšanā nav iesaistītas.

Arī slimnīca paziņojumā presei norādījusi, ka tās darbinieki un amatpersonas nav iesaistītas KNAB veiktajās izmeklēšanas darbībās un KNAB darbinieki nav apmeklējuši slimnīcu procesuālo darbību veikšanai. Slimnīca sadarbojoties ar KNAB un esot sniegusi tam visu prasīto informāciju.

KNAB plašāku informāciju sniegšot, līdzko tas nekaitēs izmeklēšanas interesēm.

Jau ziņots, ka aizdomu ēna krīt arī uz Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) jauno korpusu būvniecības procesu.

Slimnīca jauno korpusu būvniecībā var zaudēt pat 70 miljonus eiro iepriekš minēto 46 miljonu eiro vietā. PSKUS pagaidu padome vērsīsies tiesībaizsardzības iestādēs, arī prokuratūrā, lūdzot izvērtēt katra valdes locekļa atbildību par šo situāciju.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu