Strēlnieks gūst astoņus punktus "Scafati" uzvarā pār Milānas basketbolistiem

Jānis Strēlnieks
Jānis Strēlnieks Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas basketbolists Jānis Strēlnieks svētdien Itālijas A sērijā guva astoņus punktus "Scafati" uzvarā pār ULEB Eirolīgā spēlējošo Milānas "Olimpia", savukārt Andrejs Gražulis guva 12 punktus un Artūrs Strautiņš iemeta divus savu komandu zaudējumos.

"Scafati" vienība uzvarēja savā laukumā ar rezultātu 77:68 (21:20, 20:16, 21:16, 15:16).

Strēlnieks laukumā pavadīja 15 minūtes, realizēja abus divus tālmetienus un abus soda metienus, nerealizēja divus divpunktu metienus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pieļāva trīs kļūdas, tika pie desmit efektivitātes koeficienta punktiem un negatīva +/- rādītāja (-1).

"Scafati" rindās Alesandro Džentile guva 15 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, bet milāniešiem Nikolam Mirotičam bija 19 punkti un deviņas bumbas zem groziem.

Tikmēr Gražuļa pārstāvētā Trento "Dolomoti Energia" viesos ar rezultātu 73:80 (22:15, 6:30, 24:27, 21:8) zaudēja Sasāri "Dinamo" komandai.

Gražulis nospēlētājās 22 minūtēs grozā raidīja trīs no četriem divpunktu metieniem un divus no trīs tālmetieniem, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, vienreiz kļūdījās, tika pie 13 efektivitātes koeficienta punktiem un negatīva +/- rādītāja (-8).

Trento vienībā rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Prentiss Habs, bet uzvarētājiem pa 20 punktiem guva Brīens Tairī un Vasilis Haralampopuls.

Savukārt Strautiņa pārstāvētā Tortonas "Derthona" izbraukumā ar rezultātu 92:96 (29:20, 16:28, 27:16, 20:32) zaudēja "Pesaro" vienībai.

Strautiņš, spēlējot 15 minūtes, realizēja vienu no četriem divpunktu metieniem, aizmeta garām visus trīs tālmetienus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un tika pie negatīva +/- rādītāja (-15).

Viesiem ar 21 punktu un 15 atlēkušajām bumbām izcēlās Maiks Daums, bet pretiniekiem 19 punktus guva Skots Bemforts.

Sestdien Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenā trenera Lukas Banki vadītā Boloņas "Virtus Segafredo" mājās ar rezultātu 91:77 (23:16, 22:19, 27:12, 19:30) pārspēja Trevīzo "Nutribullet".

Boloņas basketbolisti ar sešām uzvarām septiņās spēlēs ir līderi, Trento komanda ar piecām uzvarām ir piektā, Skafāti vienība ar četriem panākumiem ieņem septīto pozīciju, kamēr Tortonas klubs ar trīs uzvarām ir 11. starp 16 komandām.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas "EA7 Emporio Armani Olimpia", kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja Boloņas "Virtus".