Analītiķi: Anulētās ziņas par "pārgrupēšanos" Hersonas apgabalā var liecināt par reālām krievu diskusijām

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Iznīcināts Krievijas armijas tanks. Ilustratīvs attēls.
Iznīcināts Krievijas armijas tanks. Ilustratīvs attēls. Foto: Godlikeart/Shutterstock

Kremļa mediju publicētās un drīz pēc tam anulētās ziņas par Krievijas armijas "pārgrupēšanos" Hersonas apgabalā var liecināt par reālām diskusijām Krievijas armijas pavēlniecībā, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Kremļa mediju publicētās un drīz pēc tam anulētās ziņas par Krievijas armijas "pārgrupēšanos" Hersonas apgabalā var liecināt par reālām diskusijām Krievijas armijas pavēlniecībā, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Domnīcas eksperti cenšas saprast, kas noticis Krievijas propagandas mediju "RIA Novosti" un TASS ziņu lentēs, kas pirmdien publicēja un atsauca ziņas par "pārgrupēšanos".

Krievijas oficiālie mediji pirmdien publicēja ziņojumus par Krievijas karaspēka "pārgrupēšanos" Dņepras austrumu (kreisajā) krastā uz konkrēti neminētām "izdevīgākām pozīcijām". Drīz pēc tam šīs ziņas tika anulētas, atgādina eksperti.

Anulētās ziņas par "pārgrupēšanos" Hersonas apgabalā var liecināt par reālām diskusijām Krievijas pavēlniecības augstākajos ešelonos, kas, iespējams, priekšlaicīgi nonākušas informācijas telpā, pieļauj ISW eksperti.

Pieņēmumu par to, ka divas augstas militārpersonas - grupējuma komandieris Valērijs Gerasimovs un viņa vietnieks Mihails Tepļinskis - spriež par karavīru pārsviešanu no viena frontes sektora uz citu, nevar uzskatīt par kaut ko neiespējamu, norāda eksperti.

Krievijas militārā pavēlniecība, šķiet, ir noraizējusies par citiem frontes sektoriem, un konkrēti par Avdijivkas virzienu pie Doneckas, kur Krievijas karaspēks veic uzbrukuma operāciju.

Gerasimovs un Tepļinskis, iespējams, salīdzinājuši karaspēka uzturēšanu Hersonas apgabalā ar ieguvumiem, kas būtu šo vienību pārdislokācijai uz citiem frontes sektoriem, un nosprieduši, ka patlabanējais krievu grupējums Hersonas apgabala aizmugurē ir pietiekams, lai aizsargātos pret Ukrainas operācijām.

No otras puses, Krievijas militārā pavēlniecība varēja dot valsts medijiem uzdevumu publicēt, bet pēc tam atsaukt šos ziņojumus informācijas operācijas ietvaros, kuras mērķis bijis panākt, ka Ukrainas armija par zemu novērtē Krievijas armijas spēku Hersonas apgabalā Dņepras austrumu krastā, pieļauj ISW eksperti.

Ir maz ticama versija, ka valsts mediji varēja saņemt ziņojumu par "pārgrupēšanos" no kāda "arēja avota", kas sevi uzdevis par Aizsardzības ministrijas pārstāvi, ņemot vērā šo mediju ciešo saistību ar valsts struktūrām.

Krievijas informācijas telpa vēl nav tikusi skaidrībā, kā apspriest operatīvo situāciju Dņepras austrumu krastā, jo jebkurš lūzums situācijā var izsaukt informatīvo šoku, rezumē ISW eksperti.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu