Izraēlas armija atļāvusi cilvēkiem evakuēties no Gazas joslas lielākās slimnīcas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Izraēlas armija Gazas joslā atļāvusi evakuēties no al Šifas slimnīcas, ko pametuši simtiem cilvēku, ziņo mediji.

Ziņu aģentūras AFP žurnālists Gazas joslā iepriekš vēstīja, ka Izraēlas armija sestdien pa skaļruņiem paziņojusi, ka "tuvākās stundas laikā" tiks evakuēta al Šifas slimnīca. Izraēlas armija vēlāk noliedza, ka būtu devusi rīkojumu evakuēties, bet apgalvoja, ka nodrošina iespēju atstāt slimnīcu.

Armija paziņoja, ka piekritusi slimnīcas direktora lūgumam atļaut pa drošu ceļu evakuēties cilvēkiem, kas to vēlas.

"Izraēlas aizsardzības spēki nevienā brīdī nav devuši rīkojumu evakuēt pacientus," paziņoja armija, bet piebilda, ka tā piekritusi palīdzēt evakuēties.

Medicīniskais personāls paliks kopā ar pacientiem, kurus nevarēs evakuēt, skaidroja armija, norādot, ka tā ir nodrošinājusi slimnīcai papildu pārtiku, ūdeni un humāno palīdzību.

Al Šifas slimnīca, kas ir lielākā slimnīca Gazas josla, ir kļuvusi par Izraēlas un palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" kara centrālo punktu. Izraēla apgalvo, ka zem slimnīcas atrodas "Hamās" bāze, un ir pārmeklējusi ēku, kurā atradusi ieročus.

ANO lēš, ka pirms Izraēlas karavīru ieiešanas slimnīcā tur patvērumu bija raduši 2300 pacientu, personāls un pārvietotie palestīnieši.

Slimnīcas direktors Mohameds Abu Salmija aģentūrai AFP sacīja, ka Izraēlas karaspēks viņam devis norādījumus nodrošināt "pacientu, ievainoto, pārvietoto personu un medicīnas personāla evakuāciju un ka viņiem kājām jāpārvietojas jūras virzienā".

AFP žurnālists no notikuma vietas ziņoja, ka slimnīcu pametuši simtiem cilvēku, dodoties prom kājām.

"Hamās" iestādes apgalvoja, ka slimnīcā palikuši aptuveni 120 pacienti, kurus nav iespējams evakuēt, kā arī priekšlaikus dzimuši mazuļi, un neliels skaits mediķu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu