Polija par spiegošanu Krievijas labā apsūdz 16 ārzemniekus

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Polija trešdien pavēstīja, ka tā 16 ārzemju pilsoņus apsūdzējusi par spiegošanu Krievijas labā, sabotāžas aktu gatavošanu un informācijas vākšanu par militārajām piegādēm Ukrainai.

Par apsūdzībām spiegu grupai, kuras darbība tika apturēta martā, paziņoja izlūkdienesta koordinatora Marjuša Kaminska birojs.

"16 ārvalstniekiem izvirzītas apsūdzības par spiegošanas aktivitāšu veikšanu Krievijas izlūkdienestu labā Polijas teritorijā un piedalīšanos organizētā noziedzīgā grupā," teikts paziņojumā. "Viņiem noteikto uzdevumu vidū bija militāro objektu un kritiskās infrastruktūras identificēšana, vilcienu, kas transportē militāro un humāno palīdzību Ukrainai, monitorēšana un dokumentēšana, kā arī gatavošanās vilcienu nolaišanai no sliedēm."

Apsūdzētie šajos nodarījumos atzinās. Viņi arī tiek apsūdzēti, ka iesaistījušies propagandā, lai noskaņotu Polijas sabiedrību pret Ukrainu.

Katram apsūdzētajam draud līdz desmit gadiem cietumā, sociālajā tīklā "X" pavēstīja Polijas tieslietu ministrs Zbigņevs Zjobro.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu