Ievēlēta jaunā Latvijas Zvērinātu notāru padome

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Wasaphol Premprim/Shutterstock

Latvijas zvērinātu notāru kopsapulcē ievēlēta jaunā Latvijas Zvērinātu notāru padome (LZNP).

Jaunais padomes priekšsēdētājs Aigars Kaupe ir zvērināts notārs kopš 2003.gada. Pēc izglītības viņš ir ne tikai jurists, bet arī arhitekts - savulaik ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnē, kā arī absolvējis Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un būvniecības fakultāti, kur iegūts inženierzinātņu speciālista diploms.

Kopš 2008.gada viņš ir LZNP loceklis.

"Turpmākos trīs gadus mana uzmanība būs vērsta uz tikko aktualizēto organizācijas vērtību - profesionalitātes, cilvēcības, attīstības - praktisku iedzīvināšanu klientu apkalpošanā un notariāta procedūrās, notariāta un notāru padomes biroja kapacitātes stiprināšanu, jaunu informācijas tehnoloģiju straujāku ieviešanas notariālo pakalpojumu sniegšanā un finansējuma nodrošināšanu šiem procesiem," norādījis Kaupe.

Tāpat viņš aicinājis būt drošiem un darīt lietas pareizi un precīzi, lai attīstītu notariātu, notāru elektroniskās sistēmas, kā arī nebaidīties ikdienas darbā integrēt jauninājumus, tostarp mākslīgā intelekta risinājumus.

Savukārt par padomes priekšsēdētāja vietnieci ievēlētā zvērināta notāre Rīgā Ilze Metuzāle, kura kopš 2020.gada ir padomes locekle. Līdzās darbam notāra birojā Ilze Metuzāle ir arī Valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena komisijas priekšsēdētāja vietniece.

Līdzās jaunievēlētajam Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājam Aigaram Kaupe un viņa vietniecei darbu padomes sastāvā veiks zvērināti notāri Anta Maldupe-Krūmiņa, Agris Jaunpujēns, Zane Ankrava, Romualds Laizāns, Kristīne Kreile, Jānis Skrastiņš un Evija Birzule.

No iepriekšējā Latvijas Zvērinātu notāru padomes sastāva pārvēlēti un darbu padomē nākamos trīs gadus turpinās 7 no 9 padomniekiem.

Jaunās padomes galvenais uzdevums būs turpināt iesāktos darbus - klientu apkalpošanas standarta ieviešanu, atalgojuma sistēmas sakārtošanu, pakalpojumu digitalizācijas un tādu e-rīku kā digisekretāra ieviešanu notāru ikdienas darba atvieglošanai un efektivizēšanai.

Saskaņā ar Notariāta likumu Latvijas Zvērinātu notāru padome ir zvērinātu notāru pārstāvības un uzraudzības institūcija, kā arī Latvijas Zvērinātu notāru kolēģijas pārvaldes un izpildu institūcija. Padomes sastāvs tiek ievēlēts uz trīs gadiem, un tās locekļi izpilda savus pienākumus kā goda amatu bez atlīdzības.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu