Avoti: Zelenskis traucē Zalužnijam komandēt visu Ukrainas armiju

LETA
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Foto: Presidential Office of Ukraine/picture alliance / SvenSimon-ThePresidentialOfficeU

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ar dažiem Bruņoto spēku komandieriem sazinās, apejot armijas virspavēlnieku Valēriju Zalužniju, un tas Zalužnijam traucē komandēt visu armiju, vēsta tīmekļa medijs "Ukrainska pravda", atsaucoties uz avotiem.

Izdevums publicējis rakstu, kurā turpina apskatīt tēmu par Zelenska un Zalužnija iespējamo konfliktu.

Zelenskis un viņa birojs noliedz, ka šāds konflikts pastāvētu.

"Saprotiet, dažkārt ir iespaids, ka Zelenskim ir divu veidu Ukrainas Bruņotie spēki: "labie", ko komandē [austrumu grupējuma komandieris Oleksandrs] Sirskis un citi favorīti, un "sliktie", kas pakļauti Zalužnijam. Tas virspavēlnieku stipri demotivē, un galvenais - traucē komandēt visu armiju," sacīja viens izdevuma sarunbiedrs.

Tiešs kontakts ar komandieriem paātrina Zelenska darbu, bet destabilizē Zalužnija darbu, kas daļu informācijas no saviem padotajiem uzzina "varbūt vienīgi galvenā štāba sēdēs, ja uzzina vispār", norāda izdevums.

Zelenska birojs pagaidām publikāciju nav komentējis.

Kā domstarpību piemēru publikācijas autori min kara komisariātu atbrīvošanu no amatiem, kas varēja novest pie mobilizācijas plānu izjukšanas, kā arī dažu komandieru atlaišanu.

Viņu atlaišana rada nestabilitāti pavēlniecības vertikālē, norāda izdevums.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu