Rīgas pašvaldība pirms gaidāmā atkušņa aicina namsaimniekus tīrīt jumtus

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Krītošs sniegs jumta tīrīšanas darbu laikā no ēkas Meistaru ielā.
Krītošs sniegs jumta tīrīšanas darbu laikā no ēkas Meistaru ielā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Saistībā ar gaidāmo atkusni Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange izsūtījis pašvaldības iestādēm uzdevumu īpaši pievērst uzmanību savu ēku jumtiem, informēja Rīgas dome.

Namu saimnieki aicināti nekavēties un veikt lāsteku nolaušanu un jumtu tīrīšanu, jo tas ir vienīgais veids, kā novērst apdraudējumu gājējiem.

Aizvadītajā nedēļā Rīgas pašvaldības policija konstatējusi 697 ar sniega tīrīšanu saistītus pārkāpumus, pārbaudot 519 vietas, par kurām ziņojuši iedzīvotāji. Pārbaudē secināts, ka 145 vietās nav veikta jumtu attīrīšana no sniega, 162 vietās nav nolauztas lāstekas. Tāpat 16 vietās pēc jumtu tīrīšanas nav veikta ietvju sakopšana. No jumta krītošs sniegs bojājis vienu automašīnu, bet 39 vietās automašīnas īpašnieks nav veicis sniega tīrīšana ap transportlīdzekli.

Rīgas pašvaldības pārstāvji atgādina, ka atkušņa laikā sniegs un ledus no jumtiem kritīs uz ietves un brauktuves. Krītošas lāstekas un sniegs var izraisīt traumas gājējiem, kā arī bojāt ielu malās novietotas automašīnas. Tāpat sniegs var bojāt jumta konstrukcijas, un, sniegam kūstot, iekštelpās var nonākt mitrums.

Veicot jumtu tīrīšanu, ir atļauts īslaicīgi norobežot teritoriju, kur varētu nokrist sniegs un ledus. Ilgstoši bloķēt gājēju ietvi, nenodrošinot gājējiem iespēju droši apiet norobežoto teritoriju, nav atļauts. Vienīgais veids, kā garantēt gājēju drošību, ir notīrīt jumtu un pēc tīrīšanas savākt no jumta notīrīto ledu un sniegu no ietvēm un brauktuvēm, norāda pašvaldībā.

Tāpat iedzīvotāji aicināti nekavējoties ziņot Rīgas pašvaldības policijai (RPP) par ietvēm, kas ilgstoši bloķētas no jumta krītoša sniega vai ledus radītas bīstamības dēļ:

Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsargjoslas zonā un pie pilsētas noslogotākajām ielām, kur ietves šogad kopj pašvaldība, namu īpašniekiem tāpat kā iepriekš pēc jumtu tīrīšanas ir jāsatīra sniegs un ledus no ietvēm. Ja teritorija pēc sniega tīrīšanas no jumta netiks sakopta, RPP mudinās ēkas īpašnieku veikt ietves uzkopšanu dažu stundu laikā. Ja tas netiks izdarīts, ietves uzkopšanas darbus piespiedu izpildes ceļā veiks pašvaldība, bet nama īpašniekam būs jāsedz veikto darbu izmaksas.

Jebkurš uz ietves novietots šķērslis, tostarp lentes, barjeras un citi norobežojumi, apgrūtina gan gājēju pārvietošanos, gan ietvju kopšanu, kas tiek veikta mehanizēti. Ietvju uzturētāji ziņo pašvaldības policijai par vietām, kur ietvju tīrīšana nav iespējama namu apsaimniekotāju izvietoto norobežojumu dēļ.

Par nenotīrītu jumtu var saņemt arī naudas sodu. Maksimālais sods fiziskām personām ir 350 eiro, bet juridiskām personām - 1400 eiro.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu