Kara noziegumos apsūdzētais krievu neonacists Tordens paliek Somijas cietumā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: KyivPost/"Twitter"

Somijas apgabaltiesa pirmdien nolēmusi paturēt apcietinājumā krievu neonacistu bandas "Rusič" vadoni Voislavu Tordenu, kurš tiek turēts aizdomās par teroristiskiem nodarījumiem Ukrainā, vēsta Somijas raidorganizācija "Yle".

Apgabaltiesa nolēma neatklāt aizturētā identitāti, taču "Yle" ziņo, ka runa ir par Tordenu, kas agrāk bija pazīstams kā Jans Peterovskis. Viņa aizturēšanu pagarināt lūdza Somijas robežsardzes dienests.

Vīrietis tika atbrīvots piektdien pēc Somijas Augstākās tiesas aizlieguma izdot viņu Ukrainai, jo tur cietumi esot pārpildīti un tajos esot slikti apstākļi. Taču Somijas robežsardze uzreiz pēc tam vīrieti atkal aizturēja saskaņā ar Likumu par ārvalstniekiem, un Somijas Centrālā kriminālpolicija veic sākotnējo izmeklēšanu pret viņu.

Somijas mediji par Petrovska aizturēšanu paziņoja 25.augustā. Viņš ir iekļauts Eiropas Savienības (ES) un ASV sankciju sarakstos par darbībām, kas apdraud Ukrainas suverenitāti un neatkarību.

Saskaņā ar ASV Valsts kases departamenta sniegto informāciju Petrovskis kopš 2022.gada vada krievu neonacistu bandu "Rusič". Pirms tam bandu vadīja Aleksejs Milčakovs, kuram arī piemērotas sankcijas.

ASV amatpersonas norāda, ka Petrovskis uzņēmās "Rusič" vadību pēc tam, kad Milčakovs tika ievainots cīņās Harkivā 2022.gadā.

Ukraina apsūdz Petrovski par noziegumiem, kas 2014. un 2015.gadā pastrādāti Doneckas un Luhanskas apgabalos.

Neonacists Petrovskis kopš 2004.gada dzīvojis Norvēģijā. Neskatoties uz to, 2014. un 2015.gadā viņš piedalījās Krievijas izvērstajā karadarbībā pret Ukrainu Luhanskas un Doneckas apgabalos.

Neonacistu banda "Rusič" joprojām turpina dalību Krievijas agresijā pret Ukrainu. Šī banda tiek apsūdzēta dažādos kara noziegumos, tai skaitā karagūstekņu un civiliedzīvotāju spīdzināšanā un slepkavībās.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu