Izliekoties par Armandu Ruku, noziedznieki no iedzīvotājiem izmāna naudu (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Valsts policija. Ilustratīvs attēls.
Valsts policija. Ilustratīvs attēls. Foto: Lita Millere/LETA

Izliekoties par Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku, noziedznieki no iedzīvotājiem izmānījuši naudu.

Pagājušā gada 20.decembrī kāda rīdziniece saņēma telefona zvanu no nepazīstama vīrieša, kurš apgalvoja, ka viņai nepieciešams atjaunot savu "Google" kontu, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Tajā pašā dienā ar cietušo sazinājās citas personas. Pirmais zvanītājs stādījies priekšā kā "Luminor" bankas krāpnieku apkarošanas dienesta darbinieks, bet pēc tam piezvanījis cits vīrietis, kurš apgalvoja, ka ir Valsts policijas priekšnieks Ruks. Šī persona apgalvojusi, ka notiekot aktīva sadarbība ar banku, lai novērstu it kā notiekošu krāpšanas mēģinājumu viņas bankas kontā.

Pēc tālākajiem norādījumiem pie sievietes ieradās kurjers un paņēma viņas "Luminor" bankas karti. Komunikācijas laikā sievietes viedierīcē tika instalēta "Any Desk" aplikācija, kā arī viņa tika aicināta autorizēties ar "Smart ID" kodiem.

Pēc brīža tika konstatēts, ka sievietes bankas kontā ienākuši vairāki naudas pārskaitījumi, pēc kā nodotā bankas karte tika izmantota naudas izņemšanai bankomātos.

Otrā gadījumā cita Rīgas iedzīvotāja telefona sarunas laikā ar krāpnieku tika aicināta savā viedierīcē lejupielādēt antivīrusa programmu. Vēlāk ar cietušo sazinājās citas personas, kuras, stādoties priekšā kā Valsts policijas priekšnieks un "SEB" bankas pārstāvis, apgalvoja sievietei, ka notiekot krāpšanas mēģinājums viņas bankas kontā. Sievietei tika nodota informācija par to, ka uz viņas dzīvesvietas adresi atbrauks kurjers, kuram jānodod bankas karte ar PIN kodu, nosaucot atslēgas vārdu "Malaizija".

Vēlāk tika konstatēts, ka iepriekš atdotā bankas karte tiek izmantota naudas izņemšanai bankomātā, kā rezultātā no kartes tika noņemti aptuveni 10 000 eiro.

Tāpat aizvien tiek konstatēti gadījumi, kad krāpnieki prasa atdot kurjeriem skaidru naudu. Piemēram, sākts kriminālprocess saistībā ar organizētu telefonkrāpnieku grupu, kas, uzdodoties par "Google", bankas un Valsts policijas darbiniekiem, no trīs iedzīvotājiem kopumā izkrāpa 97 000 eiro.

Šajos gadījumos Valsts policijā tika saņemti iesniegumi no iedzīvotājiem, kuriem telefona sarunas laikā nepazīstama persona apgalvoja, ka ir "Google" darbinieks un, ka no viņu bankas kontiem ir noplūduši personīgie dati. Izpildot noziedznieku norādījumus, cietušie nekavējoties izņēma skaidru naudu no saviem bankas kontiem, un atdeva to kādai sievietei tikšanās laikā.

Uzreiz pēc tikšanās cietušie saņēma vēl vienu zvanu no sievietes, kura paziņoja, ka "steidzami nepieciešams veikt atlikušo naudas līdzekļu nodrošinājumu". Uzticoties viltvāržiem, cietušie atdeva atlikušo summu kurjeriem tikšanās laikā.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un rūpīgi sargāt savu personīgo informāciju un piekļuves datus banku kontiem.

Tāpat nekādā gadījumā pēc svešinieku pieprasījuma nedrīkst instalēt tādas programmatūras kā "AnyDesk", "QuickSupport", "TeamViewer" un citas, ar kuru palīdzību krāpnieki var attālināti pieslēgties jūsu bankas kontam un veikt noziedzīgas darbības ar jūsu finanšu līdzekļiem.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu