Aparjodam ceturtā vieta Eiropas čempionātā kamaniņu sportā. Bērziņam zelts U-23 ieskaitē

Latvijas sportists Kristers Aparjods svētdien Īglsā izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa kamaniņu sportā piektajā posmā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts, kamēr Gints Bērziņš izcīnīja zeltu U-23 ieskaitē.

Godalgoto trijniekam Aparjods zaudēja 0,071 sekundi.

Gints Bērziņš Pasaules kausa ieskaitē bija 12.vietā, bet Kaspars Rinks ierindojās 25.pozīcijā. Eiropas čempionātā viņiem bija attiecīgi desmitā un 22.pozīcija. Savukārt U-23 Eiropas meistarsacīkstēs Bērziņš kļuva par čempionu un Rinks bija septītais.

Pasaules kausa posmā un Eiropas meistarsacīkstēs uzvarēja austrietis Jonass Millers, kuram otrās vietas ieguvējs - vēl viens austrietis Niko Glairšers - divu braucienu summā zaudēja 0,326 sekundes. Bronzas godalgu izcīnījušais vācietis Makss Langenhans čempionam zaudēja 0,428 sekundes, bet Aparjods bija 0,499 sekundes lēnāks.

Pēc pirmā brauciena pirmajās trīs pozīcijās bija austrieši Millers, kurš finišēja 49,288 sekundēs, kā arī Niko un Dāvids Glairšeri, kuri atpalika attiecīgi 0,181 un 0,276 sekundes. Ceturtais ar 0,311 sekunžu deficītu bija Langenhans, kurš par 0,0,19 sekundēm apsteidza Aparjodu.

Bērziņš līderim zaudēja 0,736 sekundes, bet Rinks bija 1,064 sekundes lēnāks.

Otrajā braucienā Aparjods uzrādīja ceturto rezultātu un uz šo pozīciju pakāpās arī summā, jo neveiksmīgi trasi veica Dāvids Glairšers. Bērziņam otrajā braucienā bija 14.rezultāts, bet Rinkam - 24. labākais laiks 30 sportistu konkurencē.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 470 punktiem ir Langenhans, 380 punkti ir Milleram, bet 331 punkts - Niko Glairšeram. Aparjods ar 300 punktiem ir ceturtais, Bērziņš ar 109 punktiem ieņem 15.vietu, bet Rinks ar 27 punktiem ir 33.pozīcijā.

Komandu stafete paredzēta plkst.14.30, sacensības tiešraidē pārraidot televīzijas kanālam TV6.

Pēc sacensībām Austrijā no 26. līdz 28.janvārim Vācijas trasē Altenbergā norisināsies 52. pasaules čempionāts, turpat vēl pēc nedēļas notiekot arī nākamajam Pasaules kausa posmam.

Pasaules kausa sezona tiks pabeigta ar diviem posmiem citā Vācijas trasē Oberhofā, bet pēdējie divi kausa posmi februāra beigās un marta sākumā norisināsies Siguldā.