Islandē beidzies vulkāna izvirdums. Karstā ūdens apgādi atjaunos pēc dažām dienām

LETA
Foto: AP/Scanpix

Islandē sestdien beidzies vulkāna izvirdums, kas šonedēļ sabojāja valsts infrastruktūru, paziņoja vietējās varasiestādes, piebilstot, ka karstā ūdens apgāde, ko pārrāva izvirdums, tiks atjaunota pēc dažām dienām.

Piektdien īslaicīgi tika atjaunota ūdensapgāde, tomēr lava, kas izplūda no vulkāna plaisas Reikjanesa pussalā, vēlāk atkal pārrāva cauruļvadu, pārtraucot piegādes, paziņoja Islandes Civilās aizsardzības dienests.

Cauruļvads atrodas lavas plūsmas vidū "posmā, kur tā ir visbiezākā, tādēļ remonta darbus tur nav iespējams veikt", norādīja speciālisti.

Karstais ūdens tiek izmantots māju apsildē pussalas dienvidu daļā, kur ir 28 000 iedzīvotāju.

Civilās aizsardzības dienestā informēja, ka notiek gatavošanās jauna cauruļvada ievietošanai, tomēr "paies dažas dienas".

Foto: Vulkāna izvirdums Islandē

Aplēses liecina, ka pirmajās septiņās izvirduma stundās ceturtdien izplūda 15 miljoni kubikmetru lavas, paziņoja Islandes Meteoroloģijas birojs. Institūcija apstiprināja, ka izvirdums ir oficiāli beidzies.

Tas Islandē bija kopš decembra trešais vulkāna izvirdums. Izvirdums sākās ap plkst. 6 pēc vietējā laika (plkst. 8 pēc Latvijas laika). Īsi pirms tam pastiprinājās seismiskā aktivitāte.

Ap garu plaisu, kas pavērās uz ziemeļiem no nelielās piekrastes pilsētas Grindavīkas, ātri izveidojās lavas lauks, kas plūda pār ceļu uz Zilo lagūnu - ģeotermālo spa, kurā veikta evakuācija, un ūdensvadu.

Izvirduma dēļ piektdien tika slēgtas skolas, publiskie baseini un sporta infrastruktūra.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu