Polija noraida Kijivas prasību izmeklēt lauksaimnieku protesta akciju, kurā izbērti ukraiņu graudi (1)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Graudi. Ukrainas karogs
Graudi. Ukrainas karogs Foto: Vitalii Stock/ Shutterstock

Polijas lauksaimniecības ministrs Česlavs Sekerskis noraidījis Kijivas prasību izmeklēt incidentu, kad poļu lauksaimnieki apturēja pie robežas trīs Ukrainas kravas automašīnas ar graudiem, no kuriem nelielu daļu izbēra uz ceļa.

Polijā lauksaimnieki protestē pret Ukrainas lauksaimniecības produktu importu, kas, viņuprāt, samazina pašu ienākumus, un pret Eiropas Zaļo kursu. Svētdien lauksaimnieki, kas protestēja pie Dorohuskas robežšķērsošanas punkta, apturēja trīs Ukrainas kravas automašīnas ar graudiem, liedzot tām iebraukt valstī, un nelielu daļu no graudiem izbēra uz ceļa.

Reaģējot uz to, Ukrainas vēstniecība Polijā pieprasīja Polijas policiju "izmeklēt šo apkaunojošo noziegumu". "Šādas protestētāju metodes civilizētā Eiropas valstī nedrīkst pieļaut, nemaz nerunājot par šīs provokācijas morālo aspektu," norādīja Ukrainas vēstnieks Vasils Zvaričs. Viņš piebilda, ka sagaida vainīgo saukšanu pie atbildības un turpmāku šādu incidentu novēršanu.

Polijas lauksaimniecības ministrs raidorganizācijai TVP atzina, ka lauksaimnieku rīcība ir nosodāma un bijusi pārāk emocionāla, tomēr paziņoja, ka nevērsīsies pret protestētājiem. "Līdzīgas situācijas rodas lauksaimnieku protestos daudzās Eiropas valstīs. Bieži gadās, ka lauksaimnieki izmet pārtikas produktus," viņš uzstāja.

Tirdzniecības noteikumu liberalizācija ar Ukrainu tā dēvēto solidaritātes koridoru ietvaros, ko Eiropas Komisija (EK) nesen pagarināja līdz 2025.gadam, ir izraisījusi vairāku produktu grupu lielu pieplūdumu Polijā no Ukrainas. Tas savukārt izraisījis cenu un pieprasījuma kritumu Polijas vietējai produkcijai, kuru Polijas tirgū aizstājuši Ukrainas produkti, kas ir zemākas kvalitātes, jo Ukrainas lauksaimniekiem nav jāievēro Eiropas Savienības (ES) augstie ražošanas standarti.

Premjerministra Donalda Tuska valdība atbalsta lauksaimnieku protestus un saglabā vienpusējo embargo Ukrainas labībai. Valdība ir atvērta arī aicinājumiem attiecināt aizliegumu uz citām produktu grupām.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu