Aparjodam piektā vieta Pasaules kausa kamaniņu sportā posmā

Kristers Aparjods sestdien Oberhofā Pasaules kausa kamaniņu sportā septītā posma sacensībās izcīnīja piekto vietu, bet Gints Bērziņš ierindojās 12. vietā, abiem nodrošinot vietu svētdienas sprinta sacensībās.

Pirmajā braucienā Aparjods ieņēma septīto vietu, līderim austrietim Jonasam Milleram zaudējot 0,235 sekundes, bet Bērziņš Milleram piekāpās 0,348 sekundes, ieņemot 11.vietu.

Otrajā braucienā Aparjods sasniedza ceturto labāko laiku un pakāpās uz piekto vietu, uzvarētājam Milleram, kurš divus braucienus veica minūtē un 26,033 sekundēs, zaudējot 0,408 sekundes.

0,076 sekundes Milleram divu braucienu summā zaudēja un otro vietu ieņēma vācietis Makss Langenhāns, bet 0,098 sekundes uzvarētājam zaudēja trešās vietas ieguvējs vācietis Felikss Lohs.

Ceturtais finišēja austrietis Volfgangs Kindls (+0,365), bet sestais - Itālijas braucējs Dominiks Fišnallers (+0,446).

Bērziņš otro braucienu veica ar 11. labāko laiku un atkāpās uz 12.vietu, Milleram piekāpjoties 0,690 sekundes.

Kopvērtējumā līderis ar 740 punktiem ir Langenhāns, kuram ar 579 punktiem seko Millers un ar 525 punktiem - Aparjods.

Bērziņš ar 191 punktu ir 14., bet Kaspars Rinks ar 27 punktiem ieņem 39.vietu.

Piektdien Bērziņš uzvarēja Nāciju kausā.

Pagājušajā nedēļā Aparjods Pasaules kausa posmā Oberhofā svinēja uzvaru, bet Bērziņš ierindojās 12.pozīcijā.

Lai novērstu situāciju, kāda bija iepriekšējā posmā, kad siltajos laika apstākļos vairāki sportisti pirmajā braucienā tīši bremzēja, lai otrajā braucienā startētu pēc iespējas vēlāk, Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL) šai nedēļas nogalei mainīja starta kārtību. Vieniniekos pirmie pieci startē piektdienas Nāciju kausā pirmās piecas vietas ieņēmušie sportisti apgrieztā secībā, pēc tam startē izsēto braucēju grupas (7.-12./1.-6.vieta kopvērtējumā), bet noslēgumā startē pārējie Nāciju kausa dalībnieki, sākot no sestās pozīcijas. Otrajam braucienam kvalificējas tikai 20 labāko rezultātu īpašnieki, kuri noslēdzošajā braucienā startē no 20.vietas līdz pirmajai.

Divniekos sākumā brauc trīs Nāciju kausa dalībnieki, tad izsētie sportisti, un beigās trasē dodas Nāciju kausa dueti, sākot ar ceturto vietu. Otrajam braucienam kvalificējas 18 labākie dueti.

Svētdien vieniniekos sacentīsies sievietes, kā arī tiks aizvadītas sprinta sacensības.

Otro nedēļu pēc kārtas sportisti sacenšas Oberhofā, un sacensībām ir pieteikušies 19 valstu 122 sportisti - 29 sievietes, 29 vīrieši, 11 sieviešu ekipāžas un 21 vīriešu divnieks. Latviju Pasaules kausa posmā pārstāv 11 sportisti.

Sezonas pēdējie divi Pasaules kausa posmi februāra beigās un marta sākumā notiks Siguldā.