Pirmdienas vakarā Rīgas lidostā tiks sagaidīts Latvijas biatlona vēstures pārrakstītājs Rastorgujevs (1)

Andrejs Rastorgujevs
Andrejs Rastorgujevs Foto: EPA/Scanpix

19. februārī Rīgas lidostā tiks sagaidīts Andrejs Rastorgujevs, kurš 18. februārī Nove Mesto pasaules čempionātā biatlonā izcīnīja sudraba medaļu 15 kilometru sacensībās ar kopējo startu, izcīnot savu lielāko panākumu karjerā un arī Latvijas biatlona vēsturē.

Latvijas biatlona komandas ierašanās paredzēta plkst.17.05.

Latvijas Biatlona federācija (LBF) sociālajā tīklā "Facebook" aicināja visus līdzjutējus un sportistu sagaidītājus pulcēties Rīgas lidostas P1 stāvvietā lidostas drošības noteikumu dēļ. P1 stāvvietas biatlonistu sagaidīšanas zonā visus līdzjutējus sagaidīs LBF pārstāvis.

Līdz šim no latviešiem tikai Ilmāram Bricim bija pasaules čempionātu medaļas - divas bronzas godalgas 2001.gadā 20 kilometru individuālajā distancē un 2005.gadā desmit kilometru sprintā.

Par čempionu kļuva norvēģis Juhanness Tīngness Bē. Rastorgujevs bija viens no diviem sportistiem, kuri šāva precīzi, un finišā viņš atpalika 15,1 sekundes. Nepilnas 18 sekundes pēc Rastorgujeva finišēja francūzis Kantēns Fijons-Majē.