Starp Brazīliju un Izraēlu izcēlies diplomātisks konflikts Lulas izteikumu dēļ

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Brazīlijas prezidents Luiss Inasiu Lula da Silva
Brazīlijas prezidents Luiss Inasiu Lula da Silva Foto: MICHELE TANTUSSI/AFP

Brazīlijas prezidenta Luisa Inasiu Lulas da Silvas izteikumi, salīdzinot Izraēlas militāro kampaņu Gazas joslā ar holokaustu, 19. februārī izraisīja abu valstu diplomātisku konfliktu, kurā Izraēla pasludināja Lulu par "persona non grata", bet Brazīlija atsauca vēstnieku no Izraēlas.

Lula svētdien sacīja, ka Gazas joslā notiekošais bruņotais konflikts "nav karš, tas ir genocīds", un salīdzināja to ar laiku, "kad Hitlers nolēma nogalināt ebrejus".

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu paziņoja, ka Lula ir "šķērsojis sarkano līniju". Netanjahu valdība izsauca Brazīlijas vēstnieku uz tikšanos pirmdien ar Izraēlas ārlietu ministru Izraelu Kacu holokausta memoriālajā centrā "Yad Vashem" Jeruzalemē.

"Viņš ir persona non grata Izraēlas valstī, līdz viņš atsauks savus izteikumus un atvainosies," sacīja Kacs, runājot par Lulu.

Brazīlijas Ārlietu ministrija uz to atbildēja, izsaucot Izraēlas vēstnieku Brazīlijā uz tikšanos tajā pašā dienā, kā arī atsauca savu vēstnieku Telavivā uz konsultācijām, "ņemot vērā Izraēlas valdības šī rīta paziņojumu smagumu". Brazīlijas vēstnieks atstās Telavivu otrdien.

Kreisās politikas veterāns Lula nāca klajā ar šiem izteikumiem laikā, kad Brazīlija gatavojas trešdien un ceturtdien rīkot G20 valstu ārlietu ministru sanāksmi Riodežaneiro.

Ir gaidāms, ka starp sanāksmes dalībniekiem būs ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens un Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, un starp apspriežamajiem jautājumiem būs bruņotais konflikts Gazas joslā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu