Navaļnija ķermenis netiks atdots vēl divas nedēļas. Tiek veiktas ķīmiskās ekspertīzes (1)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aleksejs Navaļnijs.
Aleksejs Navaļnijs. Foto: Rosfoto/Shutterstock

Krievijas Izmeklēšanas komitejas pārstāvji informējuši advokātus un Alekseja Navaļnija māti, ka kolonijā mirušā Alekseja Navaļnija līķis nosūtīts uz ķīmisko ekspertīzi, kas ilgs 14 dienas. Par to sabiedrībai pavēstīja Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša.

Lai gan oficiāli nav paziņota līķa atrašanās vieta, kā arī visi centieni to noskaidrot tiek apturēti, "Novaja Gazeta Europe", atsaucoties uz vietējo avotu, vēsta, ka Alekseja Navaļnija līķis atrodas Saleharda apgabala klīniskās slimnīcas morgā.

Video: Pēdējais ieraksts, kurā iemūžināts Navaļnijs

Kā ziņots, Krievijas varasiestādes piektdien pavēstīja, ka Navaļnijs nomiris cietumā Jamalas ņencu autonomajā apvidū. Navaļnija līdzgaitnieki sestdien apstiprināja, ka opozicionārs ir miris.

Navaļnijs tika aizturēts 2021. gada janvārī, atgriežoties no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) aģentu organizētā noindēšanas mēģinājuma.

Tā paša gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014. gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā. Nākamā gada martā viņam piesprieda vēl deviņus gadus ieslodzījumā par "krāpšanu" un "necieņu pret tiesu", bet 2023. gada augustā - 19 gadu cietumsodu par "ekstrēmismu".

Navaļnijs decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960. gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu