Igaunijas Drošības policija paziņo, ka Krievijas izlūkdienesti koordinējuši iekšlietu ministra auto bojāšanu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Anelo/Shutterstock

Laika posmā no pagājušā gada decembra līdz šā gada februārim Igaunijas Drošības policija (KaPo) aizturējusi desmit personas saistībā ar aizdomām, ka tās rīkojušās Krievijas izlūkdienestu uzdevumā, tostarp bojājot Igaunijas iekšlietu ministra un kāda žurnālista automašīnas.

Informācija, kas pašlaik tiek vākta kriminālizmeklēšanā, liecina, ka Krievijas specdienesti koordinējuši hibrīdoperāciju pret Igaunijas drošību, kurā piedalījās pašlaik apcietinātās personas, aģentūru BNS informēja KaPo preses dienestā.

Saskaņā ar KaPo rīcībā esošo informāciju šo darbību mērķis bija sēt bailes un radīt spriedzi Igaunijas sabiedrībā.

Kā liecina izmeklēšanas dati, aizdomās turamie darbojās pēc Krievijas drošības dienestu norādījumiem, pildot dažādas funkcijas, piemēram, vācot informāciju uzbrukumu sagatavošanai un dažus no tiem īstenojot. Cita starpā viņi tika kūdīti veikt tādus nodarījumus kā sabojāt ministra un žurnālista automašīnas un apgānīt pieminekļus.

Igaunijas ģenerālprokurore Trīnu Oleva paskaidroja, ka ir izvirzītas sākotnējās aizdomas, kas tiks pārbaudītas kriminālizmeklēšanas ietvaros.

"Izmeklēšana ir sākta atbilstoši Kriminālkodeksa pantam, kas attiecas uz nodarījumiem pret Igaunijas Republikas drošību. Pēc prokuratūras lūguma ir noteikts apcietinājums sešām personām, jo prokuratūras vērtējumā pastāv risks, ka tās turpinās izdarīt noziedzīgus nodarījumus un mēģinās izvairīties no kriminālizmeklēšanas. Mēs nevaram ignorēt izmeklējamās darbības smagumu un to, ka tās bija gatavas piedalīties darbībās pret Igaunijas drošību, nedomājot par sekām," sacīja Oleva.

Decembra sākumā tika izsisti logu stikli Igaunijas iekšlietu ministra un sociāldemokrātu līdera Lēnemetsa privātajam automobilim. Līdzīgi Tallinā tika sabojātas vēl divas automašīnas, no kurām viena pieder portāla "Delfi.ee" krievu redakcijas galvenajam redaktoram Andrejam Šumakovam.

Februāra sākumā kļuva zināms, ka KaPo aizturējusi divus vīriešus aizdomās par igauņu leģionāru pieminekļu apgānīšanu Zilajos kalnos, Austrumviru apriņķī, šā gada 23. un 31. janvārī. Igaunijas tiesībsargājošajām institūcijām ir aizdomas, ka pavēle par nozieguma izdarīšanu nākusi no Krievijas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu