Foto ⟩ Ledus iešana Daugavā sabojājusi Daugavpils domnieka Eigima atpūtas parku (6)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Facebook/Rihards Eigims Рихард Эйгим

Bijušais Daugavpils mērs un tagadējais pilsētas domes deputāts Rihards Eigims sociālajā tīklā "Facebook" publicējis ierakstu ar fotogrāfijām, kurās redzami postījumi, kas radušies viņa privātajā dabas parkā "Stalkers" pēc ledus iešanas Daugavā nedēļas sākumā.

Tik lielu postījumu no ledus iešanas nekad agrāk nav bijis, raksta Eigims.

Jau ziņots, ka Daugavas ūdens līmenis Daugavpilī otrdien, 26. februārī, sasniedzis 5,85 metrus virs stacijas nulles atzīmes un pietuvojies dzeltenajam drošības brīdinājuma līmenim, kas tiks izsludināts, ūdenim paceļoties vēl par 15 centimetriem, informēja pašvaldība.

Kopš pirmdienas ūdens pacēlies vairāk nekā par metru. Notiek ūdens līmeņa svārstības, kas ir saistītas ar intensīvo ledus vižņu iešanu Daugavā.

Dažādu pakāpju brīdinājumi tiek izsludināti, ūdens līmenim tuvojoties kritiskai atzīmei, kas katrā mērīšanas stacijā ir individuāla.

Dzeltenais brīdinājums Daugavpilī tiek izsludināts, kad ūdens līmenis sasniedz 6 metrus virs stacijas nulles atzīmes. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem jābūt informētiem par potenciālajiem plūdiem. Pārvietojoties plūdu apdraudētajās teritorijās, ir jābūt piesardzīgam. Atrasties uz ledus ir ļoti bīstami, ūdens līmenis var strauji mainīties.

Pašlaik tieša apdraudējuma cilvēkiem un mājām nav, bet, ja ūdens līmenis turpinās celties, tas varētu rasties.

Pašvaldības dienesti dežurē diennakts režīmā. Pašvaldības policija iekļāvusi patrulēšanas maršrutos visas par potenciāli bīstamām atzītās vietas un regulāri informē par apsekošanas rezultātiem civilaizsardzības organizatoru, komunālos dienestus un pašvaldības vadību. Gadījumā, ja tiks konstatēts, ka kaut kur novērojami applūšanas draudi, atbildīgie dienesti nekavējoties reaģēs un veiks visus nepieciešamos pasākumus.

Oranžo brīdinājumu izsludina, ūdens līmenim paceļoties līdz 7,5 metriem. Līdz šim rādītājam pašlaik ir vēl 1,76 metri.

Sarkano brīdinājumu izsludina, ūdens līmenim sasniedzot 8,80 metrus virs nulles atzīmes. Līdz šim rādītājam pašlaik ir vairāk kā 3 metri. Pie šāda ūdens līmeņa jau notiek īpašumu plaša applūšana, kas apdraud dzīvību, ļoti apgrūtināta pārvietošanās un traucēta elektroenerģijas un ūdens apgāde, telekomunikāciju sakari, iedzīvotāji tiek aicināti pamest apdraudētās teritorijas un sekot visiem atbildīgo institūciju norādījumiem.

Komentāri (6)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu