Brīdinājums!

Apstiprinu, ka esmu vismaz 18 gadus vecs!

Okupanti Odesā nogalinājuši četrus mēnešus vecu mazuli un viņa māti

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: SIPA/Scanpix

Naktī uz sestdienu Krievijas raidītam dronam "Shahed" Odesā trāpot daudzstāvu dzīvojamā namā, nogalināti septiņi cilvēki, pavēstīja Odesas apgabala kara administrācijas vadītājs Olehs Kipers. Starp tiem ir arī 4 mēnešus vecs zēns Timofejs un viņa māte, paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Daudzstāvu nams drona trāpījumā daļēji sagrauts.

FOTO: Okupanti Odesā nogalinājuši dažus mēnešus vecu mazuli un viņa māti

Foto: Ihor Klimenko/"Telegram"

Glābējiem turpinot pārmeklēt drupas, dienas laikā tiek atrasti arvien jauni bojāgājušie.

"Līdzās sievietes līķim atrasts arī mazuļa līķis. Trieciena upuri jau ir septiņi," platformā "Telegram" pavēstīja apgabala vadītājs.

Septiņu bojāgājušo vidū ir divi bērni.

Meklēšanas un glābšanas darbi turpinās.

Trieciena rezultātā ēkā iznīcināti 18 dzīvokļi, vēl septiņiem nodarīti postījumi.

Odesas pilsētā un apgabalā izsludinātas trīs dienu sēras.

Naktī uz sestdienu Krievija dronus raidīja uz vairākiem Ukrainas apgabaliem.

Policija Harkivas apgabalā Ukrainas ziemeļaustrumos paziņoja, ka viens drons trāpījis mājā Velikijburlukas ciemā, izraisot ugunsgrēku un gados veca vīrieša nāvi.

"76 gadus vecais mājas īpašnieks tika izvilkts no gruvešiem" miris, un "māja tika pilnīgi sagrauta", vēstīja policija.

Policisti evakuēja gados vecu sievieti no kaimiņu mājas.

Harkivas pilsētas iestādes paziņoja, ka citā dronu uzbrukumā tika iznīcinātas vairākas automašīnas un dzīvojamās ēkas, bet netika ziņots par cietušajiem.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, komentējot aizvadītās nakts Krievijas dronu triecienus Ukrainas pilsētām, sestdien atkal mudināja partnerus palielināt pretgaisa aizsardzības līdzekļu piegādes.

"Mums no partneriem vajag vairāk pretgaisa aizsardzības līdzekļu. Ir jānostiprina Ukrainas pretgaisa aizsardzības vairogs, lai nodrošinātu papildu aizsardzību mūsu cilvēkiem pret krievu teroru," sestdienas rītā platformā "Telegram" pauda Zelenskis.

"Vairāk pretgaisa aizsardzības sistēmu, vairāk pretgaisa aizsardzības raķešu. Tas ir tas, kas aizsargā dzīvību," uzsvēra prezidents.

Arī Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba pēc kārtējā Krievijas dronu uzbrukuma aicināja rietumvalstis aktīvi darboties, lai nodrošinātu Ukrainai nepieciešamo palīdzību.

"Krievija darbojas katru reizi, kad Rietumi stāv dīkā. Par katru vārdu, kas tiek izrunāts, lai paskaidrotu, kāpēc nevar kaut ko darīt Ukrainas labā, Krievija paņem reālu cilvēka dzīvību," platformā "X" pauda ministrs.

Uz katru nepiegādāto pretgaisa aizsardzības platformu Krievija atbild ar simtiem raķešu un dronu, ar ko tā uzbrūk Ukrainas pilsētām, norādīja Kuleba.

"Par katru patronu, kas tiek eksportēta no Eiropas, nevis nosūtīta uz Ukrainu, Krievija sagrābj vēl vienu Eiropas zemes kvadrātmetru," turpināja ministrs.

"Investējiet ražošanā, iepirkumos un aizliedziet eksportēt ārpus Eiropas robežām tieši tagad."

"Mērķis - darboties nevis "tik ilgi, cik tas būs nepieciešams", bet "tik ātri un tik daudz, cik vajadzīgs". Darbojieties!" mudināja Kuleba.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu