Pieņemts lēmums mainīt izvēlētās Izraēlas Eirovīzijas dziesmas tekstu un nosaukumu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Reuters/ScanPix

Dziesmai "Oktobra lietus" ("October Rain"), ar kuru dziedātāja Edena Golana pārstāvēs Izraēlu šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursā Zviedrijā un kas izraisījusi publiskas debates, tiks mainīts teksts un nosaukums, paziņoja Izraēlas raidorganizācija "Kan".

Izraēlas raidorganizācija "Kan" svētdien, 3. martā, informēja, ka mūzika paliks tāda pati, bet dziesmas teksts tiks rediģēts un būs par "jaunu sievieti, kas pārdzīvo personīgu krīzi". Raidsabiedrība paziņoja, ka dziesmai būs arī jauns nosaukums - "Hurricane" ("Viesuļvētra").

Kā zināms, Izraēla par dziesmas teksta un nosaukuma maiņu paziņoja pēc tam, kad Eiropas Raidorganizāciju savienība (EBU) februāra vidū klasificēja dziesmu "October Rain" kā tādu, kas satur atklāti politisku tekstu, kas ir aizliegts saskaņā ar Eirovīzijas noteikumiem. Dziesmā ir tādas rindas kā "pēc oktobra lietus joprojām esmu slapja" un "viņi visi bija labi bērni, visi", kas it kā apraksta palestīniešu kaujinieku grupējuma "Hamās" sarīkoto slaktiņu Izraēlā 2023. gada 7. oktobrī.

Kā vēsta Izraēlas portāls "Ynet", vietējā raidorganizācija kā alternatīvu dziesmu konkursam piedāvāja "Dance Forever" ("Dejo mūžīgi"), kas Izraēlas Eirovīzijas dziesmu atlasē žūrijas balsojumā ieņēma otro vietu, taču EBU šo iespēju noraidīja.

Sākotnēji "Kan" paziņoja, ka nemainīs dziesmas "October Rain" tekstu, riskējot ar iespējamu diskvalifikāciju, tomēr jaunākajā paziņojumā raidorganizācija pauda, ka ir pārskatījusi savu lēmumu, piekrītot Izraēlas prezidenta Icāka Hercoga viedoklim, ka "laikā, kad tie, kas mūs ienīst, cenšas mūs izstumt un boikotēt", Izraēlai "jāpaceļ savs karogs visos pasaules forumos".

Eirovīzijas organizatori izjūt milzīgu spiedienu saistībā ar Izraēlas dalību konkursā. Mūzikas industrijas pārstāvji no Islandes, Somijas, Norvēģijas, Dānijas, Dānijas un Zviedrijas ir publicējuši vairākas atklātas vēstules, kurās norāda, ka Izraēla karo Gazas joslā, tāpēc tai nevajadzētu piedalīties Eirovīzijā.

"Apollo.lv" jau vēstīja, ka Eirovīzijas konkurss šogad notiks 11. maijā Zviedrijas pilsētā Malmē. Visām raidsabiedrībām līdz 11. martam ir oficiāli jāiesniedz savi pieteikumi.

Šogad Latviju 68. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa otrajā pusfinālā pārstāvēs Dons ar dziesmu "Hollow". Dons uzstāsies otrajā pusfinālā, 9. maijā. 

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu