KNAB rosina pārskatīt, kurām personām ļauts pretendēt uz dienestu pretkorupcijas iestādē

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
KNAB. Ilustratīvs attēls
KNAB. Ilustratīvs attēls Foto: Evija Trifanova / LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosina pārskatīt personu loku, kurām būtu tiesības pretendēt uz dienestu pretkorupcijas iestādē, aģentūru LETA informēja biroja pārstāvji.

KNAB ir sagatavojis un nodevis sabiedriskajai apspriešanai attiecīgus grozījumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā. Grozījumi paredz salāgot tiesību normas starp KNAB un citām tiesībaizsardzības un drošības iestādēm un precizēt prasības, kurām personai jāatbilst, lai tā varētu pretendēt uz KNAB amatpersonas amatu.

Spēkā esošais normatīvais regulējums paredz vairākas prasības personām, kuras var pretendēt uz dienestu KNAB. Cita starpā, lai pretendētu uz KNAB amatpersonas amatu, persona nedrīkst būt izdarījusi noziedzīgu nodarījumu.

Turpretī citu tiesībaizsardzības un drošības iestāžu reglamentējošie tiesību akti paredz, ka tajās aizliegts strādāt tikai tām personām, kuras ir sodītas, notiesātas un sauktas pie kriminālatbildības par tīšu noziedzīgu nodarījumu. Tas nozīmē, ka šajās iestādēs dienestā var tikt nodarbinātas arī tās personas, kas sodītas par noziegumu, kas izdarīts aiz neuzmanības.

Tādējādi, lai novērstu atšķirības tiesiskajā regulējumā, KNAB saredz nepieciešamību paredzēt tiesības pretendēt un ieņemt amatpersonas amatu KNAB arī tām personām, kas sodītas par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aiz neuzmanības.

KNAB grozījumi saistīti ar tiesībsarga aicinājumu publiskas personas iestādēm izvērtēt normatīvajos aktos noteiktos ierobežojumus, kas attiecas uz personas tiesībām izvēlēties sev vēlamu nodarbošanos.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu