Brīdinājums!

Apstiprinu, ka esmu vismaz 18 gadus vecs!

Dzīvnieku aizsardzības un organizācijas nosoda "dzīvnieku līķu apgānīšanu" piketā pie Saeimas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ceturtdien pie Saeimas notiek pikets pret bezatbildīgu mājas dzīvnieku pavairošanu
Ceturtdien pie Saeimas notiek pikets pret bezatbildīgu mājas dzīvnieku pavairošanu Foto: Justs Kravalis/TVNET GRUPA

Dzīvnieku aizsardzības un patversmju organizācijas nosoda "dzīvnieku līķu apgānīšanu" piketā pie Saeimas, kuru ceturtdien organizēja biedrība "Dzīvnieku policija".

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas dzīvnieku patversmju, dzīvnieku aizsardzības nozares organizāciju un brīvprātīgo palīgu sadarbības memoranda dalībnieki, reaģējot uz piketā eksponētajām dzīvnieku mirstīgajām atliekām, ceturtdien nosūtīta vēstule ministru prezidentei Evikai Siliņai (JV), Valsts policijai, Rīgas valstspilsētas pašvaldības policijai, zemkopības ministram Armandam Krauzem (ZZS), Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) ar lūgumu izvērtēt dzīvnieku līķu izcelsmi, eksponēšanu, transportēšanu un uzglabāšanu, kā arī publiskā pasākuma kārtības nodrošināšanu.

Organizāciju pārstāvji uzsver, ka ir negatīvi pārsteigti, ka pie Saeimas publiskā pasākuma norisē un dažādu amatpersonu klātbūtnē tiek faktiski pieļauta "dzīvnieku līķu apgānīšana", kas vēl ilgi tiks atspoguļota medijos un sabiedrībā. "Šādi notikumi nekādā veidā nesekmē sabiedrības izglītošanu un dzīvnieku līķu ekspluatēšana nedrīkst tikt uzskatīta par rīku, ar kādu lobēt dažu organizāciju pilsoniskās aktivitātes," paziņojumā presei uzsver memoranda dalībnieki.

Sadarbības memorandu pērn 27.oktobrī parakstījusi biedrība "lolojumdzivnieki.lv", Liepājas kinoloģiskās biedrības "Dzīvnieku aizsardzības grupa", Kristīnes Čilveres dzīvnieku draugu biedrības dzīvnieku patversme "Dzīvnieku draugs", biedrības "Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa" dzīvnieku patversme "Labās mājas", dzīvnieku aizsardzības biedrība "Ingato", Auces dzīvnieku aizsardzības biedrība, biedrība "Četrkājainie draugi", biedrība "Tutti palīdzība dzīvniekiem", kā arī nozares eksperti Jana Streļeca, Unda Ģēģere, Daiga Bokvalde un Māra Vasiļevska.

Jau ziņots, ka PVD izvērtēs dzīvnieku līķu izmantošanu piketā pie Saeimas.

Dienestā uzsver, ka dzīvniekam pēc tā nāves ir jātiek pienācīgi vai nu apbedītam, vai kremētam. Dzīvnieku līķu vadāšana pa pilsētu un publiska izrādīšana PVD ieskatā ir nepieņemama.

LETA jau vēstīja, ka ceturtdienas rītā pie Saeimas ēkas notika dzīvnieku aizsardzības organizāciju pikets pret bezatbildīgu mājas dzīvnieku pavairošanu. Piketu organizēja biedrība "Dzīvnieku policija".

Piketu saistībā ar grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā organizācija rīkoja jau trešo reizi. Pirmais protests notika pērn septembrī, otrais - decembrī.

Piketa laikā apskatei bija pieejami vairāki koka zārki, kuros atradās suņu un kaķu mirstīgās atliekas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu