LaIPA: Turpmāk no KI fonda nevarēs tikt atbalstīti pasākumi ar mērķi gūt peļņu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
LaIPA izpilddirektore Liena Grīna
LaIPA izpilddirektore Liena Grīna Foto: parmuziku.lv

Ceturtdien, 14. martā, notikušajā Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) padomes sēdē tika nolemts mainīt LaIPA Izglītības un kultūras atbalsta struktūrvienības fonda (KI fonds) nolikumu, precizējot noteikumus par atbalsta piešķiršanu.

Reaģējot uz diskusijām nozarē un publiski izskanējušo informāciju medijos, LaIPA padome norāda, ka turpmāk no KI fonda nevarēs tikt atbalstīti projekti vai pasākumi ar mērķi gūt peļņu, kā arī pamatlīdzekļu iegāde.

Padome uzsver, ka LaIPA ir bezpeļņas organizācija, kuras statūtos noteiktais mērķis ir nodrošināt izpildītāju un fonogrammu producentu mantisko tiesību aizsardzību, kā arī veicināt labvēlīgus apstākļus izpildītāju un fonogrammu producentu radošai darbībai.

Līdz ar to individuālu biedru darbības veicināšana, kuras mērķis ir gūt peļņu, ir diskriminējoša LaIPA pārstāvības ietvaros.

LaIPA KI fonda līdzekļi arī turpmāk tiks piešķirti tiem pieteikumu iesniedzējiem, kuru pieteikumi ir vērsti uz nozares attīstību, izglītošanu, konkurētspējas veicināšanu un māksliniecisko jaunradi – projekti, pasākumi vai citas aktivitātes. Projekta pieteikumus, tāpat kā līdz šim, KI fondā varēs iesniegt visi LaIPA biedri, izpildītāji un fonogrammu producenti atbilstoši nolikumā minētajām atbalsta jomām.

LaIPA padome uzskata, ka kolektīvais finansējums, kas tiek piesaistīts nozares pārstāvošos pasākumos, ir jāiegulda atbildīgi visu LaIPA biedru interesēs. Vienlaikus nodrošinot izdevumu caurskatāmību, ļaujot precīzi izsekot kolektīvā finansējuma izlietojumam.

Vienlaikus LaIPA padome norāda, ka mūzikas ierakstu nozares un neakadēmiskās mūzikas industrijas attīstībai ir nepieciešama sadarbība un kopēju mērķu noteikšana, tostarp – arī organizējot nozari pārstāvošus pasākumus un aktivitātes. Tādēļ LaIPA aicina uz diskusiju nozari, nozares organizācijas, kā arī nozari pārstāvošās ministrijas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu