Tika cauri sveikā? UFC būs spiesta cīkstoņiem samaksāt kompensāciju gandrīz 340 miljonu vērtībā

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Deina Vaits
Deina Vaits Foto: AFP / Scanpix

Ar vienošanos par finansiālu kompensāciju noslēgumam tuvojas UFC antitresta tiesvedības procesa sāga.

2014. gadā virkne cīkstoņu sāka tiesvedības procesu pret UFC. Konkrētie cīkstoņi ar Čangu Lī priekšgalā vēlējās panākt izmaiņas UFC līgumu struktūrā, kā arī piedzīt no slavenās organizācijas kompensāciju par nepieņemami zemo atalgojumu. 2017. gadā Keidžens Džonsons ar domubiedriem sāka vēl vienu līdzīgu tiesvedības process.

Šiem procesiem bija potenciāls ne tikai finansiāli iedragāt UFC, bet arī fundamentāli izmainīt slavenās MMA organizācijas piekopto biznesa praksi.

Tomēr izskatās, ka UFC būs izdevies "atpirkties", jo, kā ziņo ārzemju mediji, UFC un cīkstoņu puses pārstāvji ir vienojušies par 335 miljonu kompensāciju, vēl pirms šī lieta ir nonākusi līdz tiesas zālei.

Šobrīd nav zināms, vai vienošanās paredz arī kādas strukturālas izmaiņas UFC biznesa praksē, tomēr ir skaidrs, ka cīkstoņi piekrita krietni mazākai kompensācijai, nekā būtu bijis iespējams izcīnīt tiesas zālē. Ārzemju eksperti lēsa, ka cīkstoņi uzvaras gadījumā no UFC būtu varējuši piedzīt no 890 miljoniem līdz pat 1,6 miljardiem ASV dolāru. Lai panāktā vienošanās būtu oficiāla, to jāparaksta Nevadas štata tiesnesim Ričardam Bulveiram.

Šī vienošanās nosedz gan Lī, gan Džonsona sāktos tiesvedības procesus. Tiesa, Džonsona pārstāvētā cīkstoņu grupa (no 2017. gada līdz mūsdienām), iespējams, saņems ļoti mazu daļu augstāk minētās summas, jo UFC cīkstoņu līgumos pērn ieviesa punktu, kas paredz, ka konkrētais sportists un UFC viens pret otru neizvirzīs kolektīvo prasību.

Tas nozīmē, ka cīkstoņi, kuri pērn parakstīja jaunu līgumu ar UFC, automātiski tiek izslēgti no minētajiem antitresta tiesvedības procesiem, kas iepriekš tika klasificēti kā kolektīvā prasība.

Tiek lēsts, ka Džonsona izvirzītā kolektīvā prasība attiecas uz aptuveni 1200 cīkstoņiem.

Ja minētā vienošanās sevī neiekļaus izmaiņas UFC biznesa praksē jeb cīkstoņu līguma struktūrā, tad šāds pavērsiens, neskatoties uz šķietami lielo naudas summu, būs milzu uzvara UFC, kura varēs turpināt ierasto darbu bez fundamentālām izmaiņām.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu