Rīgā notiks virkne Lieldienu kultūras un izklaides pasākumu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lieldienu dekoru tirdzniecība Rīgas Centrāltirgū.
Lieldienu dekoru tirdzniecība Rīgas Centrāltirgū. Foto: Ieva Lūka/LETA

Šodien Rīgā turpināsies Lieldienu kultūras un izklaides pasākumi, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Šodien un 30.martā no plkst.11.30 līdz 13.30 un no plkst.15 līdz 17 Rīgas porcelāna muzejā notiks radošā darbnīca "Lieldienas".

Tajā iecerēts izzinošs priekšlasījums par Latvijā ražotiem porcelāna izstrādājumiem, kas asociējas ar Lieldienām, porcelāna šķīvju dekorēšana Lieldienu tematikā ar virsglazūras krāsām. Dalībai darbnīcā īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem no sešu gadu vecuma, jaunieši, seniori, cilvēki ar kustību traucējumiem.

Plkst.17 Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" būs klausāms koncerts "Ilona Bagele Lieldienās". Tajā piedalīsies Ilze Ozoliņa (klavieres), Svetlana Okuņa (vijole), Inga Ozola (čells) un Ilona Bagele (mecosoprāns).

Piektdien no plkst.19 līdz 20.20 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā skanēs Lielās Piektdienas koncerts. Tajā piedalīsies orķestris "Rīga" un Rīgas Saksofonu kvartets. Ieeja bez maksas

30.martā, Klusajā sestdienā, plkst.12 kultūras centra "Imanta" Mazajā zālē notiks izrāde bērniem "Koklītes ceļojums". Izrādē aktieris Edgars Lipors monoizrādē pasakas formā iepazīstinās bērnus ar dažādiem latviešu tautas mūzikas instrumentiem.

Savukārt plkst.15 Rīgas Lutera baznīcā, Torņakalnā, būs klausāms koncerts "Bahs. Jāņa pasija", kurā piedalīsies Rīgas kamerkoris "Ave Sol", Vidzemes kamerorķestris, mākslinieciskais vadītājs un diriģents Andris Veismanis, Aija Veismane (soprāns), Sniedze Kaņepe (alts), Mārtiņš Zvīgulis (tenors), Matīss Pēteris Circenis (baritons), Artūrs Švarcbahs (bass), Gertruda Jerjomenko (ērģeļpozitīvs).

Viens no centrālajiem svētku piedāvājumiem būs iespēja ikvienam rīdziniekam izšūpoties īpaši Lieldienu laikam izvietotajās "Saules šūpotnēs" 31.martā un 1.aprīlī no plkst.11 līdz 20 Doma laukumā, Rātslaukumā, Līvu laukumā, Bastejkalnā, Ziemeļblāzmas parkā, kā arī pie kultūras centriem "Imanta" un "Iļģuciems".

Doma laukumā visus priecēs īpaši šiem svētkiem tapušie 14 jaunie vides mākslas dizaina objekti - "Doma gaiļi".

Savukārt svētdien, 31.martā, plkst.12 kultūras centra "Imanta" pagalmā lieli un mazi aicināti svinēt Pārdaugavas Lieldienas. Svētku programmā - sadziedāšanās un rotaļas kopā ar folkloras kopām "Ogas" un "Savieši", olu krāsošana, ripināšana, šūpošanās, meistardarbnīcas. Pasākumu vadīs Iveta un Vidvuds Medeņi.

Plkst.12 Kultūras centra "Iļģuciems" Lielajā zālē notiks zīmējumu teātris "7 pasakas par Ņukucīti".

No plkst.12 līdz 16 Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" notiks pasākums "Liela nāca Lieldieniņa". Tajā piedalīsies Rīgas Danču klubs, postfolka mūzikas grupa "Katrīnas Dimantas trio", etno mūzikas grupa "Zeidi", pasākuma vadīs Salvis Sprūžs.

No plkst.16 līdz 17 Kultūras centra "Mazā ģilde" Lielajā zālē notiks Lieldienu koncerts "Halleluyah", kurā piedalīsies senās mūzikas ansamblis "Ludus" (mākslinieciskā vadītāja Māra Birziņa), Rūdis Cebulis (soprānists) un Beatrise Vilde (mecosoprāns).

Savukārt pirmdien, 1.aprīlī, no plkst.12 līdz 14.30 VEF Kultūras pilī notiks pasākums "Riti, riti, Saulīte!" Tajā piedalīsies Ilga Reizniece un Māris Muktupāvels, vadīs Zoja Heimrāte. Būs iespēja dziedāt dziesmas un iet rotaļās, piedalīties tradicionālajos rituālos un citās izklaidējošās aktivitātēs, kā arī šūpoties.

No plkst.12 līdz 17 Mežaparka Lielajā estrādē par godu svētkiem notiks pasākums "Lieldienu pikniks". Sanākušos izklaidēs postfolkloras grupa "Daba San" un folkloras kopa "Teikas Muzikanti", kā arī būs izglītojošas aktivitātes bērniem. Pasākumu vadīs Juris Mūrmanis.

No plkst.14 līdz 16 kultūras pilī "Ziemeļblāzma" notiks jampadracis Lieldienās ar orķestri "Rīga". Jampadracī piedalīsies orķestra "Rīga" metālpūšamo instrumentu grupa Kristiana Kalvas vadībā, Dmitrijs Pudovs no Rīgas Cirka skolas, un koncertu vadīs Raitis Zapackis.

Lieldienu svētku programmu noslēgs Pavasara festivāla "Windstream" koncerts" Parīzes iedvesmotie" 12.aprīlī plkst.19 Lielajā ģildē. Tajā piedalīsies Adelaide Ferjēra un orķestris "Rīga".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu