Daudzviet Latvijā jau pusnaktī pārspēts 1. aprīļa siltuma rekords (1)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Kaķis.
Kaķis. Foto: Zane Bitere/LETA

Naktī no svētdienas uz pirmdienu saglabājoties pavasarim neraksturīgi augstai gaisa temperatūrai, vairākās novērojumu stacijās jau pusnaktī pārspēts 1. aprīļa siltuma rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Daugavpilī pusnaktī bija +18,3 grādi. Iepriekšējā augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijas otrajā lielākajā pilsētā reģistrēta 1.aprīlī, bija +17,2 grādi 1990. gadā.

Pirmā aprīļa siltuma rekords labots arī Alūksnē, kur nakts vidū bija +14,9 grādi, kā arī Dagdā, kur pusnaktī termometrs rādīja +17,6 grādus, un Priekuļos, kur reģistrēti +16,3 grādi. Rekords pārspēts arī Rēzeknē, kur pusnaktī bija +17 grādi.

Divos naktī gaisa temperatūra valsts novērojumu stacijās bija no +4,7 grādiem Kolkā līdz +16,2 grādiem Daugavpilī un Rēzeknē.

Nakts sākumā vietām valsts ziemeļaustrumu daļā dārdēja pērkons.

Jau ziņots, ka svētdien augstākā gaisa temperatūra valstī bija +22,8 grādi Zvejniekciemā. Tas ir jauns 31.marta un mēneša siltuma rekords visas valsts mērogā.

Marta maksimālās gaisa temperatūras rekords pārspēts visās novērojumu stacijās, izņemot Kolku un Mērsragu, kur dienvidaustrumu vējš nesa vēsu gaisu no Rīgas līča.

Iepriekšējā augstākā gaisa temperatūra, kas valsts teritorijā reģistrēta pavasara pirmajā mēnesī, bija +20,8 grādi 1968.gada 30.martā Mērsragā.

Savukārt aprīļa nacionālais siltuma rekords ir +27,9 grādi 2000.gada 24.aprīlī Rīgā.

Foto: Lieldienu svētki Brīvdabas muzejā

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Uz augšu