Izraēla veikusi triecienu Irānas konsulāta kompleksam Damaskā. Bojā gājuši astoņi cilvēki (1)

LETA
Irānas konsulāts Sīrijas galvaspilsētā pēc Izraēlas trieciena.
Irānas konsulāts Sīrijas galvaspilsētā pēc Izraēlas trieciena. Foto: AP/Scanpix

Izraēlas gaisa triecienā 1. aprīlī Irānas konsulāta Sīrijas galvaspilsētā kompleksā nogalināti astoņi cilvēki, paziņoja Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR).

Irānas valsts mediji paziņoja, ka triecienos Damaskā nogalināts Irānas Revolucionārās gvardes īpašo uzdevumu vienības "Quds" augsta ranga komandieris brigādes ģenerālis Reza Zahedi. SOHR apstiprināja Zahedi nogalināšanu un, kā liecina sākotnējā informācija, nogalināti arī divi Irānas konsultanti un pieci Revolucionārās gvardes pārstāvji.

Sīrijā, kuras prezidentu Bašaru al Asadu atbalsta Irāna un tās sabiedrotie, tas bija piektais Izraēlas trieciens astoņās dienās.

Sīrijas valsts ziņu aģentūra SANA vēstīja, ka "Izraēlas uzbrukuma mērķis bija Irānas konsulāta ēka Damaskas Mazehas rajonā". Ziņu aģentūras AFP korespondenti no notikuma vietas ziņoja, ka ir sagrauta ēka līdzās vēstniecībai.

Irānas mediji paziņoja, ka valsts vēstnieks Damaskā Hoseins Akbari un viņa ģimene triecienā nav cietusi.

Sīrijas aizsardzības ministrs Faizals Mekdads pēc notikuma vietas apmeklējuma nosodīja uzbrukumu.

SOHR dati liecina, ka Izraēlas triecienos Sīrijā piektdien gāja bojā 53 cilvēki, arī 38 karavīri un septiņi Irānas atbalstītā grupējuma "Hizbollah" kaujinieki.

Izraēla ir veikusi simtiem gaisa triecienu mērķiem Sīrijā kopš 2011.gada, kad Sīrijā izcēlās pilsoņkarš. Šie triecieni galvenokārt bija vēsti pret Irānas atbalstītiem spēkiem, tostarp "Hizbollah" kaujiniekiem, un Sīrijas armijas pozīcijām.

Šo triecienu skaits ir pieaudzis, kopš 7.oktobrī sākās Izraēlas karš pret palestīniešu kaujinieku grupējumu "Hamās", kas ir "Hizbollah" sabiedrotais.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu