Medijs: Vācu uzņēmumi piedalās okupētās Mariupoles atjaunošanā (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Vācijas uzņēmumi piedalās Krievijas karaspēka izpostītās un sagrābtās Mariupoles atjaunošanā, vēsta Vācijas telekanāls ARD.

Vācijas uzņēmumi piedalās Krievijas karaspēka izpostītās un sagrābtās Mariupoles atjaunošanā, vēsta Vācijas telekanāls ARD.

Meklējot liecības par vācu uzņēmumu piedalīšanos Krievijas okupētās Ukrainas pilsētas atjaunošanā, žurnālisti balstījušies celtniecības uzņēmumu vietņu datos, biznesa dokumentos, foto un video materiālos.

Daudzās Mariupoles būvēs tiek izmantots vācu uzņēmuma "Knauf" cements, pamanījuši žurnālisti.

Kā norāda ARD, "Knauf" Krievijā joprojām ir 400 darbinieku, un Krievijā tas apgroza miljardus.

Atbildot uz redakcijas lūgumu, uzņēmums apliecināja, ka nosoda Krievijas agresijas karu pret Ukrainu un ka ievēro visas Krievijai noteiktās Eiropas Savienības (ES) sankcijas. Produkcija domāta tikai un vienīgi Krievijas tirgum, norādīja "Knauf" preses dienests.

Uz daudziem jautājumiem, ko ARD uzdeva "Knauf", atbildes nav saņemtas.

Mariupoles būvju fotogrāfijās un videoierakstos ARD žurnālisti pamanīja arī betona blokus zaļā iepakojumā ar Vācijas uzņēmuma "WKB Systems" nosaukumu. Uzņēmums cita starpā piegādā iekārtas betona bloku ražošanas rūpnīcām.

"WKB Systems" it bāzēts Ziemeļreinā-Vestfālenē. Tā galvenais akcionārs ir Krievijas uzņēmējs Viktors Budarins. "WKB Systems" vairākus gadus piegādājis iekārtas gāzbetona bloku ražošanai vienam no Budarina Krievijas uzņēmumiem.

"Acīmredzot tam pašam uzņēmumam, kura produkciju Krievija izmanto, lai stiprinātu savu varu Mariupolē," norāda ARD žurnālisti.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu