"Trūkst vārdu." Analītiķis norāda, ka Ukrainai beigušās pretgaisa aizsardzības raķetes (10)

Apollo.lv
"Patriot" pretgaisa aizsardzības sistēma.
"Patriot" pretgaisa aizsardzības sistēma. Foto: mehmet ali poyraz/Shutterstock

"Bild" analītiķis Džulians Repke norādījis, ka Ukrainai beigušās raķetes pretgaisa aizsardzības sistēmām, ko piešķīra Rietumi, vēsta medijs "Unian".

"Kā es teicu pirms dažām nedēļām (un gandrīz neviens man neticēja): Ukrainai nav raķešu Patriot un IRIS-T," viņš vēsta.

Tāpat, pēc viņa teiktā, lielākā daļa citu pretgaisa aizsardzības krājumu ir izsmelti vai iznīcināti.

"Un tas notiek, neskatoties uz to, ka mūsu noliktavās ir simtiem sistēmu un tūkstošiem raķešu. Trūkst vārdu. Tikai dusmas," sacīja Repke.

Ukraiņu karavīri naktī uz ceturtdienu notriekuši 39 no 40 bezpilota lidaparātiem "Shahed", ko krievi raidīja uz Ukrainu, pavēstījis Ukrainas armijas ģenerālštābs.

"Krievu okupanti naktī veica vēl vienu masveida triecienu Ukrainai, izmantojot spārnotās raķetes un bezpilota lidaparātus "Shahed-136/131"," paziņoja ģenerālštābs.

Savukārt Ukrainas gaisa spēku komandieris Mikola Oleščuks vietnē "Telegram" pavēstījis, ka kopumā Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēki iznīcinājuši 57 no gaisa mērķiem, ar kuriem Krievija naktī uzbruka Ukrainai. Uzbrukumi galvenokārt bija vērsti pret Ļvivas apgabalu.

Papildus lidrobotiem Krievija uzbruka ar 20 spārnotajām raķetēm "H-101/H-555" no stratēģiskajiem bumbvedējiem "Tu-95", sešām ballistiskajām raķetēm "H-47М2 Kinžal", kas tika izšautas no lidmašīnām "MiG-31", 12 raķetēm "S-300" un četrām raķetēm "H-59".

Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēkiem izdevās iznīcināt 16 raķetes "H-101/H-555", divas raķetes "H-59" un 39 lidrobotus.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu