Vācijā aiztur 700 cilvēku kontrabandistus

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vācijas policija. Ilustratīvs attēls.
Vācijas policija. Ilustratīvs attēls. Foto: Heiko Barth/Shutterstock

Vācijas Iekšlietu ministre Nensija Fēzere paziņojusi, ka varasiestādes guvušas sākotnējos panākumus nelegālās imigrācijas apkarošanā.

"Patvēruma pieprasījumu [skaits] šobrīd ir par piektdaļu mazāks nekā tajā pašā periodā pagājušajā gadā. Mūsu robežkontrole kopš oktobra ir aizturējusi 708 [cilvēku] kontrabandistus un novērsusi 17 600 nelegālas ieceļošanas [gadījumus]," intervijā mediju grupas "Funke" redakcijai norādījusi Fēzere, kas, tāpat kā kanclers Olafs Šolcs, pārstāv sociāldemokrātus (SPD).

Viņa piebilda, ka valdošā koalīcija, kurā līdz ar SPD darbojas zaļie un liberālā Brīvo demokrātu partija (FDP), panākusi likumu grozījumus, ka ļauj paātrināt patvēruma pieprasījumu izskatīšanu un atraidīto nelegālo imigrantu deportāciju.

Fēzere norādīja arī uz tikko pieņemto likumu, kas paredz pabalstus patvēruma meklētājiem pārskaitīt uz maksājumu karti, nevis izmaksāt skaidrā naudā. Kā apgalvo ministre, tas novērsīšot līdzekļu aizplūšanu pie cilvēku kontrabandistiem.

Viņa arī informēja, ka pirmdien apmeklēs Eiropas Savienības (ES) ārējo robežu starp Bulgāriju un Turciju, lai pārliecinātos, cik ātri tiek ieviesta "pastiprinātā ārējo robežu aizsardzība un patvēruma procedūras, kas atbilst cilvēktiesībām".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu