Latvijas valdība nolemj nosūtīt pirmo dronu partiju Ukrainas atbalstam

LETA
Drons. Attēls ilustratīvs.
Drons. Attēls ilustratīvs. Foto: Semisatch/Shutterstock

Latvijas valdība otrdien nolēmusi nosūtīt pirmo dronu partiju Latvijas iniciētajā dronu koalīcijā Ukrainas atbalstam, otrdien žurnālistiem apliecināja premjerministre Evika Siliņa (JV).

Ja pirms tam dronus sūtīja no sabiedrības ziedojumiem, tad Latvijas iniciētajā dronu koalīcijā pirmā lielā partija tiek nosūtīta līdz ar šodienas valdības lēmumu.

Aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) norādīja, ka šis ir pirmais nozīmīgais pienesums no Latvijas puses šajā koalīcijā. Šajos iepirkumos tiek iesaistīta vietējā industrija, un minētais nozīmē, ka dronu koalīcija aktīvi uzņem apgriezienus Ukrainas atbalstīšanā.

Ukrainai nosūtāmie droni ir kvalitatīvi un pārbaudīti, piebilda ministrs.

14.februārī līdzās Latvijai nodomu vēstuli par dalību dronu koalīcijā parakstīja Ukraina, Dānija, Igaunija, Lietuva, Nīderlande, Vācija un Zviedrija. 15.februārī koalīcijai pievienojās arī Lielbritānija un vēlāk par pievienošanos paziņojusi arī Kanāda.

Latvija dronu koalīcijas attīstībai gadā atvēlēs vismaz 10 miljonus eiro. Dronu koalīcijā esošo dalībvalstu ambīcija ir nodrošināt 1 miljonu dronu Ukrainas vajadzībām. Parakstot nodomu vēstuli, valstis apņemas ieguldīt resursus dronu ražošanai, veikt dronu un rezerves daļu piegādes Ukrainai, kā arī īstenot dronu testēšanu un karaspēka apmācību, un citu tehnisko risinājumu ieviešanu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu