PVD uz laiku aptur ražošanu kombučas dzērieniem, kuriem pēkšņi atsprāguši korķi un traumējuši cilvēkus

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Inga Jākobsone/Twitter

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uz laiku ir apturējis "Kombuča dzīvības dzēriena" ražotāja SIA "LKOM" darbību, aģentūra LETA noskaidroja dienestā.

PVD attiecīgo lēmumu pieņēmis pēc ārpuskārtas pārbaudes uzņēmumā.

Pārbaudē konstatēti trūkumi uzņēmuma darbībā, kas rada šaubas, vai uzņēmums patiešām spēj garantēt, ka produkts ir drošs patērētājiem, skaidroja PVD.

LETA jau vēstīja, ka PVD veica ārpuskārtas pārbaudi "LKOM". Pārbaude tika veikta pēc tviterī publicētās informācijas par uzrūgušām dzēriena "Kombuča dzīvības dzēriens" pudelēm, kuras atverot izšāvušas korķus, nodarot cilvēkiem traumu.

Produkta ražotāja "LKOM" mājaslapā norādīts, ka "Kombuča dzīvības dzēriens" ir nepasterizēts kombučas dzēriens, kas atšķirībā no pasterizēta, filtrēta kombučas dzēriena ir jāuzglabā no plus divu līdz mīnus sešu grādu temperatūrā, kamēr pasterizētu kombučas dzērienu drīkst uzglabāt līdz plus 25 grādiem un 360 dienas.

Lūgts komentēt tviterī publicēto informāciju, "LKOM" vadītājs Miķelis Isajevs aģentūrai LETA skaidroja, ka uzņēmums veic izsekošanu un pārbaudes produkta partijai, par kuru ir aizdomas, ka tā varētu būt bojāta. Tiek veiktas pārbaudes, nopērkot produktu veikalos un glabājot atbilstoši produkta glabāšanas nosacījumiem, mēģinot noteikt bojājuma cēloni.

Viņš arī minēja, ka ikvienai pudelei ir izsekojamība - kad tā ir tikusi ražota un pārdota un, ja kāds produkta izplatīšanas procesā nav ievērojis glabāšanas noteikumus, ir iespējams, ka rezultātā produkts var sākt bojāties.

Tāpat uzņēmuma vadītājs sacīja - ja produkts tiek ilgstoši turēts siltumā, tas izplešas un rūgst, rezultāta spējot arī sprāgt. Tāpēc uzņēmums aicina pircējus rūpīgi iepazīties ar produkta lietošanas un uzglabāšanas instrukciju, kuru paredz ražotājs, lai izvairītos no produkta bojāšanās. Isajevs atzīmēja, ka arī produkta ražošanas procesā ir novēroti gadījumi, kur šādi incidenti var notikt, pudelei ilgstoši atrodoties siltumā, tāpēc tā ir jāuzglabā aukstumā.

2022.gadā "LKOM" strādāja ar 480 203 eiro apgrozījumu un 53 096 eiro peļņu, liecina informācija "Firmas.lv". Finanšu dati par 2023.gadu vēl nav publicēti.

Kompānija reģistrēta 2014.gadā, un tās pamatkapitāls ir 5800 eiro. "LKOM" nodarbojas ar dabiska, nefiltrēta kombučas dzēriena brūvēšanu. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Isajevs.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu