Braže komentē saspīlējumu starp Irānu un Izraēlu

LETA
Ministru prezidentes izvirzītā ārlietu ministra amata kandidāte, diplomāte Baiba Braže piedalās preses brīfingā Ministru kabinetā.
Ministru prezidentes izvirzītā ārlietu ministra amata kandidāte, diplomāte Baiba Braže piedalās preses brīfingā Ministru kabinetā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Irānas un Izraēlas pēdējās nedēļas laikā veikto savstarpējo triecienu mērogs varētu liecināt par vēlmi izbeigt pašlaik vērojamo militārās konfrontācijas saasinājumu, šādu vērtējumu LTV "Rīta panorāmā" pauda diplomāte, topošā ārlietu ministre Baiba Braže.

Braže atzīmēja, ka saspīlējums Tuvajos Austrumos pēdējās dienās prognozējami attīstījies, bet ASV un citas valstis velta lielas pūles, lai konflikts neizvēršas plašākās militārās sadursmēs.

Pēc viņas vārdiem, Irānas un Izraēlas savstarpējos triecienus daļa starptautisko norišu ekspertu vērtējot kā "signalēšanu", proti, tie tiekot izprasti kā vēlme ar šo arī izbeigt saasinājumu, bet, protams, vēl jāskatās, vai tā notiks arī dzīvē.

Kā ziņots, Irāna naktī uz 14.aprīli uzbruka Izraēlai ar simtiem bezpilota lidaparātu un raķešu, no kuriem lielāko daļu Izraēla un sabiedrotie notrieca. Izraēla uz to atbildēja ar triecieniem naktī uz 19.aprīli Isfahānas provincē Irānas centrālajā daļā. Abas valstis pēc uzbrukumiem paziņoja, ka būtisks kaitējums tām nav nodarīts.

Savukārt runājot par šodien gaidāmo balsojumu par Bražes apstiprināšanu ārlietu ministres amatā, diplomāte atzīmēja, ka sarunas ar parlamentā pārstāvētajām partijām bijušas "ļoti labas un atklātas" un apliecinājušas, ka lielais vairākums Saeimas deputāti ir vienoti par Latvijas drošības un ārpolitikas prioritātēm, kas sakrīt ar pašas Bražes izceltajām darba prioritātēm jaunajā amatā.

Opozīcijas partijas pēc sarunām gan nav solījušas Bražei viennozīmīgu atbalstu balsojumā, piemēram, Nacionālā apvienība paziņoja, ka balsos pret viņu, savukārt "Apvienotais saraksts" Braži novērtēja kā piemērotu ārlietu ministra amatam.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu