"Kremlī ir sēras." Krievija nespēj saražot jaunus Tu-223M bumbvedējus, uzsver GUR (3)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: OSINTdefender/"X"

Ukrainas militārā izlūkdienesta (GUR) priekšsēdētājs Andrijs Jusovs piektdien nacionālā telemaratona laikā uzsvēris, ka Krievijā jaunu tālas darbības bumbvedēju "Tu-223M" saražošana praktiski ir neiespējama, vēsta Ukrainas ziņu aģentūra "UNIAN". 

Jau vēstīts, ka Krievijā Stavropoles novadā nogāzies Ukrainas spēku notriekts Krievijas tāla darbības rādiusa bumbvedējs Tu-22M3. 

Jusovs uzsvēra, ka Krievija pēc šī zaudējuma izdarīs secinājumus un turpmāk uzmanīgāk pielietos tās stratēģisko aviāciju, kas Ukrainai ir tikai labas ziņas. Tāpat Jusovs norādīja, ka lidmašīnas notriekšana izliek spiedienu uz bumbvedēju pilotiem, kuri vairs nejūtas droši 300 kilometru zonā. 

"Un, kas vēl ir svarīgi – jaunu šo lidmašīnu izgatavošana ienaidniekam patlaban ir praktiski neiespējams uzdevums. Saprotams, ka Kremlī ir sēras un tam ir pamats," atzīmēja Jusovs. 

Jau ziņots, ka Ukrainai šādu bumbvedēju izdevies notriekt pirmo reizi un gaisa spēku pārstāvji pavēstīja, ka tā bijusi atmaksa par Ukrainas mierīgo pilsētu bombardēšanu.

Kā pavēstīja avots armijā, bumbvedēju Tu-22M3 ar divām spārnotajām raķetēm H-22 izdevies notriekt ar tāla darbības rādiusa zenītraķešu kompleksu S-200.

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde (HUR) pavēstīja, ka Tu-22M3 notriekts aptuveni 300 kilometru attālumā no Ukrainas HUR un Ukrainas Gaisa spēku kopīga darba rezultātā.

Kā paziņoja HUR, lidmašīnu "izdevās notriekt aptuveni 300 kilometru attālumā no Ukrainas ar tiem pašiem līdzekļiem, ar kuriem iepriekš tika notriekta Krievijas tāla darbības rādiusa radiolokācijas un kontroles lidmašīna A-50".

HUR arī norādīja, ka šī ir pirmā veiksmīgā stratēģiskā bumbvedēja iznīcināšana gaisā kaujas lidojuma laikā kopš Krievijas pilna mēroga Ukrainā.

Krievijas Aizsardzības ministrija ziņoja, ka lidmašīna bijusi atceļā uz bāzes lidlauku "pēc kaujas uzdevuma izpildīšanas".

Lidmašīnā bija četri lidotāji, viņi katapultējušies. Trīs evakuējusi meklēšanas grupa, bet viens pilots gājis bojā.

Krievijas karaspēks naktī ar raķetēm Ukrainā apšaudīja Dņipropetrovskas apgabalu, nogalinot deviņus cilvēkus un 19 ievainojot.

Pavisam naktī uz piektdienu Krievijas spēki uzbrukuši Ukrainai ar 22 dažāda veida raķetēm un 14 droniem, Ukrainas spēkiem izdevies notriekt 29 gaisa mērķus.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu