Zināms, cik lidmašīnu Krievijas okupanti zaudējuši Ukrainā

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Evgeniyqw/shutterstock

Kopš pilna mēroga iebrukuma Ukrainā sākuma Krievijas armija zaudējusi vismaz 100 lidmašīnu, vēsta Ukrainas ziņu aģentūra "UNIAN", atsaucoties uz Vācijas laikrakstu "Bild". 

Šos aprēķinus veikusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija. Ministrija paziņojumā uzsvērusi, ka ukraiņu notriektais tāla darbības rādiusa bumbvedējs Tu-22M3 iezīmē vēl vienu panākumu cīņā pret Krievijas gaisa spēkiem.

"Šī ir pirmā reize, kad Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmas notriekušas stratēģisko bumbvedēju. Ļoti iespējams, ka Krievija jau ir zaudējusi vismaz 100 lidmašīnas," teikts ministrijas paziņojumā. 

Jau ziņots, ka Krievijā Stavropoles novadā nogāzies Ukrainas spēku notriekts Krievijas tāla darbības rādiusa bumbvedējs Tu-22M3.

Ukrainas Gaisa spēku komandieris Mikola Oleščuks paziņoja, ka bumbvedēju notriekuši Ukrainas spēki. Ukrainai šādu bumbvedēju izdevies notriekt pirmo reizi un gaisa spēku pārstāvji pavēstīja, ka tā bijusi atmaksa par Ukrainas mierīgo pilsētu bombardēšanu.

Kā pavēstīja avots armijā, bumbvedēju Tu-22M3 ar divām spārnotajām raķetēm H-22 izdevies notriekt ar tāla darbības rādiusa zenītraķešu kompleksu S-200.

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde (HUR) pavēstīja, ka Tu-22M3 notriekts aptuveni 300 kilometru attālumā no Ukrainas HUR un Ukrainas Gaisa spēku kopīga darba rezultātā.

Kā paziņoja HUR, lidmašīnu "izdevās notriekt aptuveni 300 kilometru attālumā no Ukrainas ar tiem pašiem līdzekļiem, ar kuriem iepriekš tika notriekta Krievijas tāla darbības rādiusa radiolokācijas un kontroles lidmašīna A-50".

HUR arī norādīja, ka šī ir pirmā veiksmīgā stratēģiskā bumbvedēja iznīcināšana gaisā kaujas lidojuma laikā kopš Krievijas pilna mēroga Ukrainā.

Krievijas Aizsardzības ministrija ziņoja, ka lidmašīna bijusi atceļā uz bāzes lidlauku "pēc kaujas uzdevuma izpildīšanas".

Lidmašīnā bija četri lidotāji, viņi katapultējušies. Trīs evakuējusi meklēšanas grupa, bet viens pilots gājis bojā.

Krievijas karaspēks naktī ar raķetēm Ukrainā apšaudīja Dņipropetrovskas apgabalu, nogalinot deviņus cilvēkus un 19 ievainojot.

Pavisam naktī uz piektdienu Krievijas spēki uzbruku

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu