Sestdien nebūs pieejami "eParaksta" rīki

LETA
Telefons. Ilustratīvs attēls.
Telefons. Ilustratīvs attēls. Foto: Unsplash

Sestdien, 27.aprīlī, notiks "eParaksta" sistēmu migrācija uz jaunu tehnoloģisko platformu, tāpēc iedzīvotājiem un organizācijām nebūs pieejami "eParaksta" rīki, informēja VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC).

Tehnoloģiskā migrācija uz jauno platformu sāksies pusnaktī no 26.aprīļa uz 27.aprīli, un tā ilgs aptuveni diennakti. Paredzēts, ka vairākas stundas pakalpojumi būs pilnībā nepieejami, bet pēc tam pakāpeniski tiks atjaunoti.

Pārtraukumu laikā ar "eParaksts Mobile" un "eID" karti nebūs iespējams apliecināt e-identitāti un darījumus internetbankās, valsts iestādēs un pie pakalpojumu sniedzējiem.

E-identitātes apliecināšana ar "eParaksta" rīkiem sestdien nedarbosies arī vienotajā pieteikšanās modulī "Latvija.lv". Tāpat nebūs iespējams parakstīt dokumentus ar "eParaksts Mobile", "eID" un "eParaksts" karti portālā "eParaksts.lv" un portālos un informācijas sistēmās, kur šāda iespēja ir integrēta. Portāls "eParaksts.lv" lietotājiem nebūs pieejams, tāpat nedarbosies mobilās lietotnes "eParaksts Mobile" un "eParakstsLV".

Pārtraukumu laikā programmā "eParakstītājs 3.0" būs iespējams parakstīt dokumentus ar "eID" karti. Lai to darītu, nepieciešama programma "eParakstītājs 3.0", ko pirms migrācijas var lejuplādēt portālā "eParaksts.lv", informē LVRTC.

Tāpat "eID" kartes lietošanai būs nepieciešama kartes PIN informācija un karšu lasītājs.

Tehnisko darbu laikā varēs apturēt vai anulēt "eID" kartes sertifikātus, zvanot uz "eParaksta" klientu apkalpošanas tālruni - 67108787.

LVRTC uzsver, ka pēc sistēmu migrācijas uz jaunu tehnoloģisko platformu "eID" karte darbosies tāpat kā iepriekš. Arī e-identitātes apliecināšana ar "eParaksts Mobile" portālos un sistēmās darbosies tāpat kā iepriekš.

Savukārt, pirms dokumentu parakstīšanas ar "eParaksts Mobile" visiem lietotājiem būs jāizveido jauna "eParaksta" parole. Paroles maiņai nav noteikts kāds termiņš, to var veikt nesteidzoties, skaidro LVRTC.

LVRTC norāda, ka šāda apjoma tehnoloģiskie darbi iepriekš veikti 2017.gada nogalē, ieviešot lietotni "eParaksts Mobile".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu