ASV un Ukraina sāk sarunas par divpusēju drošības sadarbības vienošanos

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Foto: PRESIDENT OF UKRAINE/SIPA/PRESIDENT OF UKRAINE/SIPA

ASV un Ukraina ir sākušas sarunas par divpusēju drošības sadarbības vienošanos un noformējušas plānus, kas paredz nosūtīt vairāk tāla darbības rādiusa raķešu Ukrainas bruņotajiem spēkiem, pirmdien paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Kijiva ir parakstījusi vairākas 10 gadu drošības vienošanās ar NATO valstīm, kas paredz ilgtermiņa Rietumvalstu atbalstu Ukrainai trešajā gadā kopš Krievijas pilna apjoma iebrukuma sākuma.

"Mūsu komandas - Ukraina un ASV - ir sākušas strādāt pie divpusējas drošības vienošanās," Zelenskis sacīja savā vakara uzrunā sociālajos medijos, piebilstot, ka tā varētu būt "paraugvienošanās".

Līdz šim parakstītās vienošanās, tostarp ar Lielbritāniju, Franciju un Vāciju, nav divpusējas aizsardzības līgumi, bet tām ir simboliska nozīme, parādot Rietumu apņemšanos militāri, politiski un finansiāli atbalstīt Kijivu turpmākajos gados.

Zelenskim pirmdien bija telefonsaruna ar ASV prezidentu Džo Baidenu pēc tam, kad ASV republikāņu kontrolētā Pārstāvju palāta sestdien nobalsoja par likumprojektu, kas paredz piešķirt ilgi aizkavēto palīdzību Ukrainai.

Ukrainas prezidents pēc šīs telefonsarunas sacīja, ka "ir salikti visi punkti līgumos par Armijas taktisko raķešu sistēmu (ATACMS) [piegādēm] Ukrainai".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu