Latvijas - Kazahstānas hokeja mačā no tribīnēm aizvākts gan Ukrainas, gan Krievijas karogs

LETA
Pasaules hokeja čempionāta spēle starp Latvijas un Kazahstānas valstsvienībām ''Ostravar arēnā'' Ostravā.
Pasaules hokeja čempionāta spēle starp Latvijas un Kazahstānas valstsvienībām ''Ostravar arēnā'' Ostravā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Otrdien notikušajā Latvijas hokeja izlases mačā ar Kazahstānu no tribīnēm tika aizvākts gan Ukrainas, gan Krievijas karogs, apstiprināja Ostravas apakšgrupas mediju menedžeris Štēpāns Sedlāčeks.

Kā bija redzams televīzijas tiešraidē, Latvijas un Kazahstānas mačā tribīnēs bija izkārti Latvijas un nākamās spēles dalībnieces Polijas karogi, kā arī Ukrainas karogs. Tiesa, starp periodiem Ukrainas karogs no tribīnes tika aizvākts.

Kā norādīja Sedlāčeks, balstoties uz Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) un tās mārketinga partnera "Infront" noteikumiem, tribīnēs drīkst izkārt tikai to valstu karogus, kas piedalās spēlēs, bet citu valstu karogi ir jānoņem.

"Vakardien tie bija gan Ukrainas karogs, gan Krievijas karogs," rakstīja Sedlāčeks, piebilstot, ka skatītāji, iegādājoties biļetes, ir informēti par šiem noteikumiem.

Arī IIHF Padomes loceklis Viesturs Koziols aģentūrai LETA uzsvēra, ka publiskajā telpā drīkst izkārt tikai pasaules čempionātā pārstāvēto valstu karogus. "Piemēram, ja tiktu izkārts Lietuvas karogs, arī to ņemtu nost," teica Koziols.

Kā novēroja aģentūra LETA, arī trešdien notiekošajā Latvijas un Vācijas izlašu mačā tribīnēs izkārts Ukrainas karogs.

Pērn Rīgā notikušajā pasaules čempionātā līdzjutēji varēja tribīnēs demonstrēt arī Ukrainas karogu.

Krievija šobrīd ir diskvalificēta no starptautiskām sacensībām, taču pasaules čempionāta tiešraides tiek translētas Krievijā.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām