Svētdien Rīgā būs spēkā dzeltenais brīdinājums par karstumu

Apollo.lv
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: sumroeng chinnapan/Shutterstock

Pirms 19. maijā gaidāmā Rimi Rīgas maratona Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina tā dalībniekus vēlreiz izvērtēt savas spējas, spēkus un veselību iecerētās distances veikšanai. Aicinājums saistīts ar to, ka svētdien Rīgā būs spēkā dzeltenais brīdinājums par karstumu.

Uzmanība savai veselībai ir jāpievērš vairāk kā ikdienā, īpaši pie lielākas fiziskās slodzes.

Dzeltenais brīdinājums būs spēkā no svētdienas pulksten 09:00 līdz pulksten 21:00. Gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +25º.

Karstais laiks var ļoti strauji ietekmēt cilvēka pašsajūtu un veselību. Pārkaršana ir viens no biežākajiem riskiem veselībai šādā laikā. Tā var izraisīt nopietnus veselības traucējumus un var būt bīstama cietušā dzīvībai. Riska grupa šādos apstākļos ir bērni, cilvēki ar hroniskām saslimšanām un īpašām vajadzībām, kā arī cilvēkiem, kuriem karstumā ir palielināta fiziskā slodze.

Tāpēc svarīgi pie jebkādām fiziskām aktivitātēm regulāri padzerties (dzeramo ūdeni, vāji mineralizētu ūdeni), vēlams maziem malkiem, turklāt jāuzmanās arī tādos gadījumos, ja šķidrums ir uzņemts par daudz. Tāpat jāizvēlas atbilstošs apģērbs – gaišs, viegls, brīvs un elpojošs. Noteikti jāvelk galvassega, kas pasargā no tiešajiem saules stariem un pārkaršanas. Tāpat jānodrošinās ar saules aizsargkrēmu, lai izvairītos no ādas apdegumiem.

Bet vēl pirms maratona – ja pēdējā laikā bijusi kāda saslimšana, trauma, organisms, iespējams, vēl nav pienācīgi atguvies, tāpēc konsultējies ar ārstu par dalību tajā. Savukārt maratona laikā dienesta mediķi aicina – skriešanas laikā sajūtot diskomfortu, nekavējoties pārtrauc skriešanu un vērsies pie mediķiem pēc palīdzības! Ja trases malā esošie veselības uzraugi iesaka pārtraukt skriešanu, klausi ieteikumam un dodies malā.

"Aicinām ikvienu skrējēju jebkurā distancē skriešanas laikā ieklausīties savās sajūtās un laikus iet malā, lai atveldzētos, atpūstos un vērstos pie mediķiem, ja jūtams jebkāds diskomfortu, tajā skaitā nespēks, vājums, galvas reibšana, redzes miglošanā, līdzsvara traucējumi, galvassāpes, spiedoša sajūtu krūtīs, elpas trūkums u.c," uzsver mediķi.

Uz augšu