Somija un Lielbritānija paraksta deklarāciju par abu valstu stratēģisko partnerību

LETA
Lielbritānijas ārlietu ministrs Deivids Kamerons
Lielbritānijas ārlietu ministrs Deivids Kamerons Foto: dpa/picture-alliance

Somijas ārlietu ministre Elina Valtonena un Lielbritānijas ārlietu ministrs Deivids Kemerons 20. maijā Londonā parakstījuši deklarāciju par abu valstu stratēģisko partnerību.

Deklarācijā solīts turpināt atbalstīt Ukrainu līdz tās uzvarai pār Krieviju, kas dokumentā minēta kā nozīmīgākais un tiešākais drauds mieram un stabilitātei Eiropā.

"Tā kā mēs kopīgi atbalstām Ukrainu, sniedzot militāro palīdzību un nodrošinot apmācības, mums ir abpusēja izpratne, ka Krievijas agresijas draudi pēc tās sāktā kara nav pieļaujami," norādīja Kemerons.

Kopīgajā deklarācijā teikts, ka Krievijas karš pret Ukrainu ir būtiski mainījis Eiropas drošības vidi. Tādēļ divpusējā partnerība ir svarīga arī Krievijas dezinformācijas un ļaunprātīgu kiberdarbību apkarošanā, kā arī Ukrainas atjaunošanas atbalstīšanā, teikts deklarācijā.

"Mums ir svarīgi pastiprināt sadarbību ne tikai drošības un aizsardzības jomā, bet arī citās jomās," uzsvēra Valtonena.

Kā norāda Somijas Ārlietu ministrija, Somijas un Lielbritānijas stratēģiskā partnerība padziļinās sadarbību daudzās jomās, tostarp globālos un daudzpusējos jautājumos, piemēram, ekonomikā, migrācijā, drošībā un aizsardzībā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu