Tramps: Es panākšu Krievijā apcietinātā ASV žurnālista atbrīvošanu

LETA
Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps,
Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps, Foto: RONDA CHURCHILL/REUTERS

ASV eksprezidents Donalds Tramps 23. maijā paziņoja, ka panāks Krievijā apcietinātā amerikāņu žurnālista Evana Gerškoviča atbrīvošanu, ja uzvarēs rudenī gaidāmajās prezidenta vēlēšanās.

Maskava tostarp noliedz, ka par šo lietu būtu runāts ar republikāņu Baltā nama kandidātu.

Tramps, kas bieži jūsmojis par Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu un paudis skepsi par ASV Ukrainai sniegto atbalstu, apgalvoja, ka "Putins to izdarīs man, bet ne kādam citam".

"Evans Gerškovičs, "Wall Street Journal" reportieris, kas tiek turēts Krievijā, tiks atbrīvots gandrīz uzreiz pēc vēlēšanām, bet pavisam noteikti - pirms es būšu stājies amatā," platformā "Truth Social" pauda eksprezidents.

"Viņš būs mājās, drošībā ar savu ģimeni," piebilda Tramps.

Eksprezidents neminēja neko par kaut kādiem kontaktiem ar Putinu vai Krievijas varasiestādēm un nepaskaidroja, kāds ir pamats tam, lai sagaidītu šādu vēlību no Krievijas diktatora puses.

Trampa vēlēšanu štābs uz lūgumu komentēt kandidāta izteikumus nav atbildējis, norādīja ziņu aģentūra "Reuters".

ASV laikraksta ""Wall Street Journal" žurnālists Gerškovičs tika aizturēts pērn 29.martā Jekaterinburgā un aprīļa sākumā oficiāli apsūdzēts spiegošanā.

Gerškovičs un "Wall Street Journal" noliedz viņam izvirzītās apsūdzības spiegošanā, un ASV valdība uzstāj, ka viņš aizturēts nepamatoti.

Krievijas Federālais drošības dienests (FSB) apgalvo, ka žurnālists pēc ASV rīkojuma vācis informāciju par Krievijas militārās rūpniecības uzņēmumu.

Gerškovičam, ja viņš tiks atzīts par vainīgu spiegošanā, draud līdz 20 gadiem ilgs cietumsods.

Gerškovičs ir pirmais amerikāņu žurnālists, kas Krievijā saistībā ar apsūdzībām spiegošanā aizturēts kopš 1986.gada septembra, kad toreizējās PSRS Valsts drošības komiteja aizturēja laikraksta "U.S. News and World Report" Maskavas korespondentu Nikolasu Danilofu.

Danilofs tika atbrīvots pēc 20 dienām un varēja pamest PSRS. Viņš tika apmainīts pret padomju ANO misijas darbinieku, ko ASV saistībā ar apsūdzībām spiegošanā bija aizturējis Federālais izmeklēšanas birojs.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu